נלחמים לעבוד – עסקי תיירות בצפון הנגב

יחד עם הלחימה שמשתוללת מסביב, עסקי התיירות בצפון הנגב מנסים לחזור לפעילות, עד כמה שניתן. הנה כמה סיפורים קטנים של עסקים באזור, ואיך שהוא פועלים כעת:

משתלת בלבן – הצמחים והתאילנדים עברו לגור בבית המשפחה

כשהתברר שהמלחמה לא עומדת להיות סיפור קצר מועד, לקחו בני משפחת בלבן, ממשתלת בלבן שבחוף אשקלון, את כל הסחורה שהם יכלו לסחוב, והעבירו אותה אל ביתם, במושב גני טל (ליד גדרה).

ביתם של משפחת בלבן הפך להיות מעין משתלה, ולצד מאות העציצים, הפרחים, ועשבי התבלין, אל הבית הגיעו גם העובדים התאילנדים של המשתלה. הם כרגע מתגוררים כולם יחד, במעין קומונה של משפחת בלבן, העובדים מתאילנד והעציצים.

בני המשפחה, מלבד אבי בלבן שבמילואים, מגיעים עדיין מדי יום למשתלה שבחוף אשקלון, להשקות את הצמחים שנשארו, ולמרבה הצער גם לכבות שריפות שפורצות במקום בעקבות הטילים.

עד שיוכלו לחזור לעבוד באופן מלא, דבר שהם מצפים לו מאוד, כרגע ניתן להזמין סחורה באתר האינטרנט, ולבוא לאסוף מהבית בגני טל.

אתר משתלת בלבן: https://www.balabanmashtela.com/

משתלת בלבן צילום אבי בלבן
משתלת בלבן צילום אבי בלבן

טליסמן – אורי פארן נשאר לבד בביתו במושב שובה, לסיים עבודות אריגה.

משפחתו של אורי פארן ממושב שובה עברה עם פרוץ הלחימה אל קיבוץ אלמוג בים המלח, אך לאחר כמה ימים הוא חזר אל הבית, ובעיקר על הקומה השנייה שלו, שם נמצא בית המלאכה שלו.

פארן הוא המנהל והאורג הראשי בסטודיו טליסמן, והוא יוצר טליתות בעבודת יד ואביזרי יודאיקה אחרים בהתאמה אישית לאנשים ברחבי העולם. הוא מספר שכרגע ההזמנות מהארץ די עצרו, אבל עם זאת, הוא מקבל כרגע הזמנות מיהודים בחו"ל. פארן מסכם בפשטות: "חלקם רוצים לתרום ולסייע לתושבים בישראל, והנגב בפרט. וחלקם פשוט היו צריכים טלית".

אתר טליסמן: https://www.tallisman.co.il/

טליסמון צילום באדיבות המקום
טליסמון צילום באדיבות המקום

פיינטבול כרמים – אירחו כ-300 חיילים עד כה

מאז פרוץ הלחימה התארחו למעלה מ-300 חיילים בפיינטבול כרמים. ואנשי הקיבוץ לא מתכוונים לעצור, ומקווים שבקרוב גם יוכלו לארח קבוצות פרטיות.

כרמים הוא קיבוץ בצפון הנגב, לא רחוק מבאר שבע. הפיינטבול של הקיבוץ מארח בשוטף קבוצות רבות המגיעות ליהנות ממשחק פיינטבול. כעת, כשלא ניתן לארח קבוצות, פתחו את המקום עבור ימי התרעננות לחיילים, שמשתתפים בפעילות שהיא גם הוצאת אנרגיה, גם משחררת ומפיגה מתח וגם פשוט מהנה.

אתר פיינטבול כרמים: https://paintballkramim.co.il/

פיינטבול כרמים צילום אליאב מייסון
פיינטבול כרמים צילום אליאב מייסון

    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות