טיול לשבת: לכבוש את המכתש עם כל המשפחה

מסלול בסיסי, קצר ומהנה הכולל שני אתרים מיוחדים במכתש רמון

עונת הסתיו והחורף שבפתח מבשרים לנו שזה הזמן המתאים לצאת לטיול מדברי. בשבת הקרובה נצא אל אחד מפלאי הטבע הגדולים בישראל – מכתש רמון.

המכתש נוצר כתוצאה מתהליכים גיאולוגיים של מיליוני שנים אשר הביאו ל”צמיחתו” של הר בשטחו של המכתש מתוך ים תטיס הגדול שהיה באיזור. לאחר נסיגת הים והתרוממות הנגב החלו שכבות הסלע להשחק ולהסחף על-ידי נחלים פעילים עד להיווצרות צורתו הקעורה של המכתש שאנו מכירים כיום.

כיום ניתן לטייל במכתש ולחזות במספר תופעות טבע ייחודיות ומרהיבות במיוחד שכל אחת מהן בנפרד היא סיבה מספיק טובה לארוז את החפצים לצאת לטיול במדבר, בטיול שלנו נבקר בשתיים מהן.

המסלול הראשון הוא קצר ומעגלי המתאים לכל המשפחה ובו נבקר באתר המנסרה, או בשמו הנוסף – הנגריה.

על מנת להגיע לחניון המנסרה יש לנסוע ממצפה רמון על כביש 40 דרומה, לאחר הירידה למכתש נמשיך לנסוע כ-2 ק”מ עד שתופיע פניה עם שלט המכווין למנסרה, לאחר נסיעה קצרה מגיעים לחניון האתר.

המנסרה / הנגריה, מכתש רמון. צילום: shutterstock
המנסרה / הנגריה, מכתש רמון. צילום: shutterstock

הטיול במנסרה קל להליכה ומשלב בו נוף מרהיב ותצפית על המכתש.רובו של המסלול הוא  בהליכה על גבעה עליה ניצבים אבנים שחורות בצורת משושים. כדאי לדעת שהסלעים על גבה נוצרו באופן דומה לסלעי הבזלת ברמת הגולן וזאת באמצעות לבה אשר בקעה מלב האדמה והתמצקה לכדי האבנים השחורות.

משם נצא לסיור רגלי של כחצי שעה אל עבר חניון החולות הצבעוניים (ניתן גם לנסוע לחניון ברכב). ההליכה תספק לנו חוויה מדברית בה נוכל לראות את החולות הצבעוניים מבצבצים מתוך דפנות הגבעות, לפגוש בצמחיה מדברית טיפוסית ואולי אף בבעלי החיים שמגוררים באיזור או לפחות בעקבותיהם על פני השטח.

באתר החולות הצבעוניים תתכוננו לזמן של יופי וכיף לכל המשפחה. החולות הצבעוניים באתר בעצם הובאו למקום מכל קצוות המכתש כך שגם המטיילים יהנו מהם במקום אחד מרוכז וגם על מנת למנוע כרייה לא חוקית של מטיילים ברחבי המכתש. מומלץ להביא אתכם בקבוקי זכוכית ריקים, למלא אותם בשכבות של חולות בצבעים שונים וליהנות מפעילות יצירה לכל המשפחה.

בחניון עומדים גם מספר שולחנות עץ ועצי אקליפטוס אשר יסבו לכם צל במהלך פיקניק כיפי לסיום הטיול.

לא לשכוח להביא בקבוקים, החולות הצבעוניים במכתש. צילום: ChameleonsEye / Shutterstock.com
לא לשכוח להביא בקבוקים, החולות הצבעוניים במכתש. צילום: ChameleonsEye / Shutterstock.com

עקבו אחרי ערוץ הטיולים

0 תגובות

אולי יעניין אותך גם:

טולוז: אטרקציות ופעילויות לכל המשפחה

נויה שגיב I מובילת מסעות שטח – חברת “מאגמה צ’לנג'” | 18.10.2021

יום בסטייל: שכונת סוהו – SoHo במנהטן

שירן נקש-ברוך | דיילת אוויר “אל על” | 18.10.2021

אתגר במדבר: מסלול הרפתקני במכתש רמון

סיון דין | מדריכת טיולים | 17.10.2021