פסטיבל הצילום הבינלאומי העשירי – PHOTO IS:RAEL מגיע לאילת

עשרות תערוכות פתוחות לקהל הרחב, מאות צלמים מרחבי העולם, תערוכה מיוחדת בהשראת הטבע המקומי העוצמתי של אילת, אירועים, סיורים מודרכים ופעילויות לכל המשפחה בפסטיבל הצילום הבינלאומי. רחבת הפארק המרכזי, 16 – 25 בפברואר 2023, 10:00-22:00. הכניסה חינם!

בין התאריכים 16.2-25.2 יתקיים ברחבת הפארק המרכזי של אילת פסטיבל הצילום הבינלאומי של PHOTO IS:RAEL. זהו אירוע הצילום הגדול ביותר בישראל והיחיד בעולם הנותן במה לפעילות חברתית לצד גופי עבודה מרתקים של צלמים ואמנים מכל רחבי העולם.

השנה מציע הפסטיבל עשרות תערוכות של צלמים ישראלים ובינלאומיים מובילים, סיורים ואירועים מיוחדים. הפסטיבל הוצג בנובמבר 2022 במרכז ענב בתל אביב ובמהלך 2023 הוא ינדוד ברחבי ישראל, כשהעיר הראשונה אליה הוא מגיע היא אילת.

נושא הפסטיבל השנה הוא "פעולה – Action" כשבתערוכות השונות יוצגו פרשנויות רבות למושג זה – מעולם הקולנוע ועד לתנועת הנוער, לצבא, לעולם האמנות ולכיווני מחשבה הבוחנים כיצד פעולה אנושית יכולה לייצר שיח, או כיצד פעולה של אדם בודד יכולה להשפיע על הכלל. בנוסף, ייגע הפסטיבל בכמה מהנושאים האקטואליים הבוערים שמעסיקים את החברה הישראלית והבינלאומית ובהם המלחמה באוקראינה, אלימות נגד נשים, היחס לקהילת הלהט"ב, היחס לפליטים, איכות הסביבה ועוד.

תערוכה מיוחדת בפסטיבל – "אקשן בטבע"

התערוכה תהיה בהשראת הטבע העוצמתי המקיף את אילת מכל צדדיה ובה יוצגו עבודותיהם של 25 צלמות וצלמים, מקצועיים וחובבים, תושבי אילת וחבל אילות. אילת מהווה מוקד לצלמי טבע וצפרות, וסצנת הצילום התת ימי והמדברי שבה נמצאת בטופ העולמי. התערוכה "אקשן בטבע" מציגה את רגעי השיא של פעילות האדם והחי מעל ומתחת לפני המים, בין הסלעים ובאוויר, וחוגגת את הרגעים המרגשים החבויים במצולות הים האדום ובמרחבי הרי אילת והערבה.

התמנון, הצחיחניות, הפלמינגו, החשופית ועוד, מוצגים בסביבת המחיה הטבעית שלהם, המלאה בתנועה ובצבע. הצלמים המשתתפים מביאים לידי ביטוי את האקשן שבטבע האילתי דרך התבוננות ומפגש כנה עם בעלי החיים, ומתעדים את החיבור המופלא שניתן ליצור בין בני האדם לטבע, אף אם רק לרגע, ב״קליק״ אחד.

אוצרת אקשן בטבע: מאיה בנסון. צלמים משתתפים: דודי ארדון, איתי בן זאב, הגר בן מנשה, אלמוג אליהו בן מרגי, עמוס ברטי, שלומי גולדשטיין, ערן גיסיס, תום דמרי, ליאור דפני, תומר חרובי, חן טופיקיאן, דפנה טל, איציק כהן, נדב כהן, נילי כהן, כפיר ליבמן, שלמה לוי, דורון ניסים, עמרי יוסף עומסי, חנית פוגל, ערטל שושני, תום שלזינגר, עידו שניידרמן, רותם תעסה. התערוכה בשיתוף עיריית אילת ותאגיד התיירות אילת.

פסטיבל הצילום באילת
פסטיבל הצילום באילת- משחק גורים. צילום: ערן גיסיס

מרתון צילום הים האדום

בנוסף, ב-25.2 יתקיים במסגרת הפסטיבל מרתון צילום הים האדום, המזמין צלמים לגלות את הטבע הימי ורצועת החוף הייחודית של אילת. ולהשתתף בחוויה קבוצתית ואישית המבוססת על אתגרי צילום סודיים: חמישה אתגרי צילום בפרק זמן קצוב, הרצאות, הדרכות צילום, מפגשים עם צלמים, פרסים ועוד.

פסטיבל הצילום הבינלאומי מהווה נקודת מפגש למאות צלמים מישראל ומהעולם המציגים את עבודתם לצד צילומיהם של אלפי משתתפים מקהילות מגוונות מכל רחבי הארץ המבקשים להשמיע את קולן בשפת הצילום, בפני עשרות אלפי המבקרים אשר פוקדים את הפסטיבל שנה אחר שנה.

בין שלל תערוכות הפסטיבל שיוצגו:

ACTION

תערוכת הנושא המרכזית של הפסטיבל תציג את עבודותיהם של 18 אמנים ישראלים ובינלאומיים ואת הפרשנות שלהם למושג פעולה. עבודות הצלמים מציגות כיוונים שונים למושג ביניהם אמנות אקטיביסטית, צילום עיתונאי היסטורי ועכשווי, התייחסות לנושאים הקשורים להגירה, מגדר, פוליטיקה והיסטוריה. מאות אמנים מ-40 מדינות שונות נענו לקול הקורא בנושא "פעולה" שיצא השנה מטעם הפסטיבל, מתוכם בחרה הועדה האמנותית את האמנים המציגים בתערוכה המרכזית של הפסטיבל.

תערוכת הפיינליסטים של פרס מיתר למצוינות בצילום

פרס מיתר, פרי שיתוף פעולה בין PHOTO IS:RAEL וקרן משפחת צבי ועפרה מיתר, ניתן זו השנה השביעית לאמן שגוף עבודותיו מפגין מקוריות ומצוינות בתחום הצילום. בתערוכה השנה מוצגים 20 גופי עבודות של פיינליסטים שנבחרו בצורה אנונימית על ידי חבר השופטים מתוך כ-350 גופי עבודות שהוגשו מעשרות מדינות. תהליך השיפוט התבצע על ידי חבר שופטים הכולל אנשי מקצוע מובילים בתחומם מרחבי העולם. הזוכה בפרס זכה במענק של 50 אלף שקלים עבור תערוכת יחיד שתוצג בפסטיבל הצילום הבינלאומי 2023.

120 תערוכות חברתיות

תערוכות חברתיות הפעילות החברתית של ארגון PHOTO IS:RAEL מבוססת על האמונה שלכל אדם בחברה יש זכות להציג את עצמו, לשקף את עולמו לסביבה ולומר את דברו באופן ישיר ובלתי אמצעי. משנת 2015 ועד היום השתתפו בפעילויות חברתיות של הארגון מעל ל־5,000 איש ואשה, ילדים ומבוגרים, ביותר מ־150 קהילות ברחבי הארץ, במטרה להשמיע את קולן באמצעות שפת הצילום.

שתי תערוכות יחיד יתייחסו למלחמה המתחוללת באוקראינה בשנה האחרונה:

"אוקראינה זורמת לאורכו", תערוכתה של הצלמת הפולניה עטורת הפרסים יוסטינה מילניקייביץ, המצלמת באוקראינה מאז 2014. בתערוכה יוצגו צילומים מהמלחמה בשנת 2014 ושל המלחמה הנוכחית ויגוללו את סיפור הסלמת המתח הפוליטי בין רוסיה ואוקריאנה בשנים האחרונות שהובילו לפרוץ המלחמה העקובה מדם המתקיימת שם גם בימים אלו.

"במילים שלהם", תערוכתה של האמנית מיכל חלבין שנשלחה בחודש מרץ האחרון על ידי המכון הפולני ביחד עם העיתונאית שני ליטמן לורשה לצלם משפחות פולניות שהכניסו לבתיהם פליטים אוקראינים. התערוכה תלווה בציטוטים מתוך הראיונות שנערכו עמם ותחשוף סיפורים שעוד לא נחשפו בתקשורת בעבר. התערוכה בתמיכת המכון הפולני, מכון אדם מצקביץ' וסוכנות האו"ם לפליטים.

PHOTO IS:RAEL הינה חברה לתועלת הציבור שפועלת בעשור האחרון, למימוש חזונה להשמיע את קולן של קהילות מגוונות באמצעות צילום במטרה לייצר שינוי משמעותי. באמצעות שפת הצילום, פועל הארגון לקידום שינוי חברתי חיובי ביחס החברה אל מגוון קהילות וחיזוק הדימוי העצמי של כל אחד מחברי הקהילה, את עושרם הפנימי ואת קשריהם עם הקרובים להם בסביבת המשפחה, החברה והעבודה.

במהלך שנות פעילותה, פיתחה החברה פלטפורמות לתצוגה, מחקר, שיתופי פעולה ולהפניית זרקור אל נושאים תוך אחריות חברתית וראייה חדשנים. אירוע השיא של הארגון הוא פסטיבל צילום בינלאומי, המתקיים אחת לשנה בתל אביב ומארח עשרות אלפי מבקרים הבאים לראות עבודות של צלמים מובילים מהארץ והעולם, לצד תערוכות חברתיות של קבוצות הפעילות של הארגון, וכן אירועי צילום מגוונים כגון הרצאות, סדנאות ומרתונים לצילום.

מנכ"ל ומנהל אמנותי PHOTO IS:RAEL: אייל לנדסמן; אוצרת ומנהלת תוכן PHOTO IS:RAEL: יערה רז חקלאי

מידע נוסף באתר www.traveltoeilat.com


    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות