קוויקי – בילוי של יום אחד בפריז

נוסעים ליום אחד לפריז או עוצרים לקונקשן ארוך? מה יש לעשות יום אחד בפריז והאם ניתן להספיק משהו? רענן בן בסט עונה לכם על השאלות

אוראל מגבעתיים שואלת: אני נוסעת מטעם העבודה לפריז, לא הייתי שם מעולם ויש לי יום אחד חופשי. על מה לא לוותר?

פריז

שלום אוראל,
המון תודה על השאלה, אם כי זו  אחת הקשות שיש!
פריז המופלאה היא עולם ומלואו וקשה מאד למיצוי בטיול של כמה ימים ובטח בטיול של יום אחד בלבד.
את צריכה לבוא מראש בגישה של לא להספיק אלא לחוות את העיר מהכיוון שלך, ובכל מקרה ממליץ מאד לנסות ללכת ברגל למקומות אותם תבחרי, כי ההליכה גורמת להרגיש את העיר ולחוות פינות מקסימות ונעימות.

עכשיו לעניינינו,  במקרה של יום אחד מאד תלוי מה מדבר אליך יותר, אם את אוהבת אמנות, אז לא הייתי מוותר על “מוזיאון ד’אורסיי – Musée d’Orsay”  וכדאי לך להזמין כרטיסים מראש או לשוטט קצת ב”לובר – Louvre” אבל בטח לא בכולו.

אם מעניין אותך לראות את האתרים המפורסמים של העיר, אז כמובן ששווה ללכת למגדל אייפל ולהזמין מראש את העלייה לקומה השניה ולהנות מהנוף היפהפיה של פריז. ואולי ללכת גם לשער הניצחון. אם אין לך משהו שאת ממש חייבת לראות, אני חושב שהשיטה הטובה ביותר היא פשוט לשוטט בעיר, להכיר קצת ולספוג את האווירה ותוך כדי שיטוט לראות חלק מהאתרים המפורסמים ולנשנש באגט וקרואסון.

קתדרלת נוטרדאם

הייתי מתחיל את השיטוט משער הניצחון והולך בשדרה המפורסמת “שאנז אליזה – Champs Elysees“, משם ברחבת הקונקורד הייתי נהנה מהנוף לכיווון מגדל אייפל, וממשיך לאזור סן ז’רמן – saint germain כלומר הרובע הלטיני ועוצר שם לארוחת צהריים בביסטרו צרפתי שיראה לך נחמד. משם הייתי ממשיך לסורבון – Sorbonne ואז עובר דרך כנסיית נוטרדאם – Notre Dame de Paris לכיוון המארה – Le Marais. איזור מלא בחנויות קטנות ומעוצבות. זה סיבוב ארוך ואפילו מתיש, אבל הוא מאד מאד ממצה את האווירה. אם את לא ממהרת לשום מקום אז פשוט תתחילי את השיטוט ותראי מה מתאים לך יותר, יכול להיות שפשוט תרצי לשבת באחת המסעדות הכיפיות לאכול מולים ולשתות יין ולהרגיש פריזאית ליום אחד.

כך או כך אין לי ספק שתהני, אי אפשר שלא…

עקבו אחרי ערוץ הטיולים

0 תגובות

אולי יעניין אותך גם: