חץ וקשת ועוד אטרקציות לכל המשפחה בעמק יזרעאל

ארז מנדאו מורה דרך ועורך האתר | “מטיילים בארז ישראל”, עם כל ההמלצות לבילוי משפחתי בעמק יזרעאל

שלום אני יפית, ואני רוצה לקחת את בעלי והמשפחה לטיול באזור עמק יזרעאל.. יש לי גם ילדים קטנים בני 5 ו 6 וגם קצת יותר גדולים בגילאי 13 ו 15 . אני מבינה שלא כולם ירצו לעשות את הכל אבל רוצה שיהיה משהו בשביל כולם.

הי יפית, לנסות ולרצות 4 ילדים זה לא פשוט אבל למזלך בחרת באזור שיכול לעמוד באתגר ומשלב אתרים שונים ומגוונים כך שכל אחד מהמשפחה יהנה. האזור של עמק יזרעאל גם נקרא אזור העמקים שכן הוא מרכז מספר עמקים תחת שטח קטן וכל אחד מהם פנינה בפני עצמו.

אני אמליץ לך על תל עתיק בשם מגידו, נחל או יותר נכון זרזיף איתן בשם נחל הקיני, לאחריו נדלג לקרקס חקלאי, אוניברסיטה לעופות המים ונראה ברווזים בוקעים, ולקינוח נלך לצוד דינוזאורים במושבה הטמפלרית בבית לחם הגלילית.

אחד המקומות הידועים והבולטים באזור הוא האתר ההיסטורי מגידו אשר על פי האמונה הנוצרית מסמל את מקום הקרב בין צבאות האור לצבאות החושך, ובעברו היותר רחוק זה היה אתר ששירת את הממלכה הישראלית בתקופת התנ”ך, ונכון להיום ניתן למצוא תל ארכיאולוגי מרשים ומפורסם שאני מאמין שרוב הציבור שמע ואף ביקר בו. תמיד יש חפירות חדשות אז אם לא הייתם כמה שנים אפשר לחזור.

תל מגידו
תל מגידו – החלק המשוחזר. תמונה: shutterstock

ממש בסמוך לאתר מגידו יש את נחל הקיני על שם יעל אשת חבר הקיני אשר פירקה את סיסרא אחרי שברח אליה בעקבות תבוסתו לברק ודבורה. הנחל עצמו הינו זורם כל השנה, נעים מאוד ומוצל. המסלול לא קשה ויש בדרך ממצאים ארכיאולוגיים נחמדים ופינות זולה חביבות. אין שם פינוי אשפה סדיר כך שהציבור מתבקש לבוא מוכן עם שקיות זבל ולקחת איתו את הזבל בסוף הטיול.

עכשיו אני רוצה להמליץ לך על כמה אטרקציות – למשל, הקרקס החקלאי בהיוגב.
הילל ונטלי נסעו עם חלום להיות לולינים בקרקס לפני 12 שנה לספרד וחזרו בגלל אהבת הארץ לפני 4 שנים, אחרי מסע הופעות חובק עולם. לפני שנתיים הם יזמו רעיון ייחודי מסוגו בארץ ובעולם, והוא קרקס חקלאי. גינות ירק אורגני לא חסרות בצפון אבל הייחוד כאן הוא חווית לימוד דרך קרקסנות, דרך אמצעים חקלאיים. זו חוויה לימודית לכל המשפחה, שכן הם יודעים להתאים פעילויות לכל הגילאים.

הקרקס החקלאי – היוגב

עוד רעיון, לא רחוק מהיוגב, נמצא כפר ברוך ושם יש מקום נחמד שנקרא ברווזים בכפר וזוהי האוניברסיטה ללימודי עופות המים. מקום מגניב שבו ילדים בכל הגילאים יכולים לבוא וללמוד על החיות ועל תהליך החיים שלהם החל מרגע הדגירה, דרך הבקיעה של האפרוחים, ולאחר מכן גם לראות כיצד הם גדלים ומתפתחים. הילדים זוכים לראות את כל זה בלייב!

ברווזים בכפר – כפר ברוך

לאחרונה אנו מגלים את הנפלאות שהשאירו אחריהם הגרמנים ועוד אחד המקומות הנפלאים הם המושבה הטמפלרית בבית לחם הגלילית. זה לא צפוי לראות בתוך מושב בתים יפים מסודרים. כמו רוב המושבות עם פרוץ מלחמת העולם השניה הועזבו התושבים בגלל אופיים העוין אך הבתים נשארו ונשמרו ונכון להיום בית הלחם הגלילית מספקת אירותנטיקה ישראלית. רוב תושבי המקום מתפרנסים מחקלאות ותיירות ועבודות חוץ, ובתוך אחד מהמבנים הללו יש אתר בשם פארק היוֹרֵה, שלוקח אותנו לצוד דינוזאורים עם חץ וקשת.

פארק היורה – בית לחם הגלילית

האתר מציע מגוון רחב של פעיליות, סדנאות, וימי כיף סביב הנושא שתופס פופולריות לאחרונה – קליעה בחץ וקשת. מי שיגיע למקום ילמד על התחום ועל הפילוסופיה המאוד מעניינת שעומדת מאחוריו, וכמובן, להתנסות.
מתחילים מאימון פנימי, לאחר מכן יוצאים לשטח למתחם קליעה דינמי יחיד מסוגו במזרח התיכון בשביל לצוד דינוזאורים.

לתכנים והמלצות נוספות בעמוד הפייסבוק של ארז לנדאו – Erez Israel

לאתר הבית של ארז לנדאו

    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות