טיול לשבת – המערה הקסומה של גאליס

זה הזמן לארוז תיק ולצאת לטיול למערה הקסומה של סיגריט וכל זה – במרכז!

לא יאמן איך שהזמן עובר, ועד לא מזמן גם אנחנו היינו ילדים וכמה שונים החיים שלנו מהחיים של הילדים של היום. פעם אם רק היו לוקחים אותנו לטיול לצפון או לקיבוץ של דודה ברוריה היינו מאושרים. ועכשיו נדמה שאם זה לא פסטיבל, פארק מים או מינימום הופעה של ג’סטין ביבר אין ממש סיבה לצאת מהבית.

אז שימו לב יש לי הפתעה בשבילכם
ניתן לשלב את אהבת הילדים לסדרות ולכוכבי הטלוויזיה עם הרצון שלנו לטיול בטבע וכל  זה במקום אחד.
אז זה הזמן לארוז תיק ולצאת לטיול למערה הקסומה של סיגריט שהיא במקרה גם אתר הצילומים בסדרת הילדים גאליס. המערה הקסומה מהסדרה נמצאת למעשה ממש באזור המרכז, בפארק בריטניה שבשפלת יהודה, ושמה האמיתי הוא מערות לוזית.

ההגעה למערות היא פשוטה ביותר, היות והמקום מוכר היטב ל-waze.

Photo: Amira A - eyes to the past / CC-BY 2.0
Photo: Amira A – eyes to the past / CC-BY 2.0

המערות לא מוסדרות כמו מערות בית גוברין אך הכניסה עליהן היא נוחה ביותר. מדובר למעשה בשרשרת של מספר מערות המחוברות ביניהן, רוב המערות הן מערות פעמון, ובמרכז התקרה נפתח פתח רחב שמכניס אליהן אור כך שאין צורך להצטייד בפנסים.

באתר תוכלו למצוא מערות לגידול יונים שנקראות קולמבריום עם כוכים מרובעים ומשולשים, פינות חמד בתקרת המערות שבהן מתגוררים עטלפים, כיתובים וחריטות על האבן מתקופות שונות מתקופת מרד בר כוכבא ועד ימינו,
ויש לי את התחושה שהמקום הזה יהיה נקודת הצילום המרכזית בטיול

בנוסף, במקום ניתן לעשות סנפלינג לכל המשפחה מראש המערה אל תחתיתה, ולשם כך כמובן שצריך להזמין למקום מדריך מקצועי, דבר שידרג אף יותר את הטיול.

בפארק בריטניה ישנם אתרים ותצפיות רבות בהן ניתן לפתוח בפיקניק משפחתי, ולצורך בחירת המקום כל שנשאר הוא להיכנס למכונית ולבחור את אחת מפינות החמד שקורצות לכם.

תל עזקה, פארק בריטניה / צילום: תמר הירדני
תל עזקה, פארק בריטניה / צילום: תמר הירדני

תמונה ראשית:  Amira A – eyes to the past / CC-BY 2.0

עקבו אחרי ערוץ הטיולים

0 תגובות