עמק חפר: טיול מלא אטרקציות וטבע

במרחק של חצי שעה ממרכז הארץ נמצא אזור נדיר ביופיו המשלב מספר אתרים נהדרים. סעו אל אזור עמק חפר. מומחה הטיולים ארז לנדאו נותן לכם טיול מפנק לכל המשפחה.

נחל אלכסנדר

האתר הידוע ביותר באזור הוא נחל אלכסנדר, שלא קרוי על שמו של אלכסנדר מוקדון, ינאי, או חולה אהבה, אלא על שמו של אותו אלכסנדר מהמאה ה-19, אשר היה משיט אבטיחים בנחל. נכון להיום הנחל וגשר הצבים המפורסם שלו הינם מוקד עליה לרגל לאנשים מכל הסוגים, אשר מגיעים וחורשים את השבילים השונים של השמורה. חשוב להזכיר לכל המטיילים שאמנם ניתן להיכנס עם כלי שטח סוסים, אופניים ועוד לתוך שטח השמורה, אבל זה מה שמעלה את אחריותכם לנהוג בזהירות בשבילים, ולהימנע מהקמת רעש מיותר באמצעות המנועים הגרנדיוזים של כלי השטח שלכם.

הצבים של נחל אלכסנדר
הצבים של נחל אלכסנדר / Photo: Lena Levin / CC BY-SA 3.0
נחל אלכסנדר
נחל אלכסנדר I צילום: shutterstock

משמר השרון

מקום נהדר שאני ממליץ להגיע אליו עם המשפחה הוא משמר השרון, לחוות חוויה קיבוצית. במשמר השרון פגשתי את פנחס אשר הקים ביוזמתו את המוזיאון משמר הראשונים (משמראשונים). הכניסה והסיור הינם ללא תשלום ופנחס עושה סיור מכל הלב!  בתשוקה רבה הוא יספר על ההיסטוריה של המקום והאלמנטים השונים  שהוכנסו למוזיאון. השיא מבחינתי היה להיכנס לסליק של משמר השרון, שהוקם על ידי ההגנה ולא התגלה בשבת השחורה.

להגיע למקום ולרדת בסולם אל תוך הסליק זו חוויה מומלצת. שכן איפה עוד תמצאו מקום מחבוא של נשק מלפני קום המדינה ואף תזכו לאחוז בידיכם בחלק מהממצאים? לאחר הסיור המרתק במוזיאון ובסליק ייקח אתכם פנחס לסיבוב בקיבוץ עצמו ובמבנים שהוקדשו לשימור.

בקיבוץ בחן נמצא הפארק הבוטני אוטופיה, ואם לא ביקרתם אי פעם בג’ונגלים ויערות גשם אז שם תמצאו את הדבר המלאכותי הקרוב ביותר שראיתי בחיי. כבר כשנכנסים לפארק מרגישים כאילו נכנסתם אל תוך יער גשם באמזונס. יש שם מגוון מאוד מרשים של תוכים, טווסים ועוד שאר עופות צבעוניים מכל חלקי העולם. יש גם תוכי מדבר אחד שבירך אותי כשנכנסתי במילה ‘מרחאבא’, מה שאומר שתוכים גם מדברים ערבית.

פארק אוטופיה I צילום: shutterstock

טיפ מנצח – אם אתם לא ממהרים, בדרך חזרה תוכלו להיכנס דרך מחלף אולגה לשמורת גדור. זהו חוף ים קטן ומיוחד שבו תל מהמאה ה-19.  מה שיפה במקום הוא שמירת הטבע הנעשית על ידי התושבים המקומיים בשיתוף עם רשות שמורות הטבע והגנים. שימו לב לשלטים ולהוראות, והכי חשוב תיהנו מהשקיעה במקום.

שמורת גדור
שמורת גדור / Photo: ~Ori

לעוד המלצות, מסלולים, ואטרקציות בארץ

לתכנים והמלצות נוספות בעמוד הפייסבוק של ארז לנדאו – Erez Israel

לאתר הבית של ארז לנדאו

עקבו אחרי ערוץ הטיולים

0 תגובות

אולי יעניין אותך גם: