קופצים להתרענן: הכירו את המעיין הקסום בהרי ירושלים

אטרקציה לילדים בימים החמים: המעיין המרהיב עין ספיר

סמוך ליישוב אבן ספיר נמצא מעיין עין ספיר, נביעת מים סודית הנובעת מתוך מערה אשר חצובה בסלע ומספקת כל ימות השנה מים קרים נקיים וצלולים היישר אל תוך בריכה רחבת ידיים שגם היא מקורה בתוך המערה ובכך מספקת מסתור מפני השמש הקופחת וגם התרעננות. המים מאוד קרים אך גובהם אינו עולה על 60 סנטימטרים. מעיין זה הוא אחד מהמובחרים השוכנים בהרי ירושלים ומהווה פתרון אידאלי בימי הקיץ ובימים חמים.איך שמגיעים לאזור המעיין, שנמצא ממש קרוב לאזור חניית הרכב, מגלים שולחן פיקניק וכמה פינות חמד שהוצבו במקום, אנחנו פתחנו מחצלת והתיישבנו באחת הפינות המוצלות הסמוכות לבריכה. מדרגות אבן מובילות היישר לתוך הבריכה שלצדן צמחייה עבותה וירוקה עם מספר מוקדי מים. שמתקרבים לבריכה מרגישים כבר מיד בשינוי הטמפרטורה השורר במערה , אוויר קר וצונן. ושנכנסים לבריכה מקבלים מושג ברור וחד- משמעי מהו רענון. פרץ של קור נובע מן המים שלאחריו תחושת רעננות מופלאה ומהנה. הילדים מאוד נהנו מהבריכה תוך שהם משפריצים ונרטבים בתוכה.

עין ספיר I צילומים: גיל אהרוני
עין ספיר I צילומים: גיל אהרוני

כפי שתוכלו לראות, המים רדודים מאוד ובכך מאפשרים לילדים להיכנס לתוכם בלי כל חשש ודאגה שיטבעו. כל אחד יכול להיכנס פנימה אל תוך המערה הגדולה ולהביט מקרוב בנביעה אשר נמצאת ממש בתוך המערה , רק שימו לב: ישנה מדרגה קטנה כשנכנסים פנימה, אז לכו לאט.המעיין הוא פינת חמד המביאה זוגות ומשפחות לנוח ולהירגע בשבתות, המעיין , כמו היישוב הסמוך קרוי על שם, הרב יעקב הלוי ספיר. היישוב עין ספיר הוא יישוב פסטורלי ורגוע הנמצא למרגלותיהם של הרי יהודה וחולש על נקודות תצפית רבות כגון: תל צובה, בית חולים הדסה עין כרם ועוד. לאור כמות המים הנכבדת הנובעת ממעיין זה ומשאר המעיינות הרבים אשר בסביבה, ישנה צמחייה רבה בסביבת המים כגון : שיחי פטל דוקרניים.

DSC04119

המעיין הזה הוא אחד היפים שראיתי זאת משום שהוא חבוי בתוך מערה למרות עובדה זו ניתן להיכנס אליו ללא כל אמצעי תאורה , תחושת הבידוד מהעולם החיצון היא זו שהופכת אותו לאתר טיולים מועדף ומומלץ אם סתם להגיע בלי ללכת הרבה  או למטיבי לכת שבוחרים ללכת בשביל המעיינות של יער עמינדב ובדרך לפקוד גם את המעיין המופלא הזה.כפי שתוכלו לראות, הכניסה לבריכה נראית כמו לוע של הר ומכאן ייחודו של המקום.איך מגיעים לכאן? נוסעים לכיוון בית חולים הדסה עין כרם ומשם ממשיכים כל הזמן בנסיעה לכיוון מושב אבן ספיר הסמוך, נכנסים לתוך המושב (יש שער חשמלי בכניסה). לכביש המסתעף ל-2 אפשרויות, סעו בימני, לאחר מכן נוסעים עוד כ 150 מטרים שוב מסעף הפעם נבחר בשמאלי , נמשיך עוד כ 200 מטר לערך לקצה הדרך הסלולה, שם נחנה סמוך לאם הדרך. משם הליכה קצרה של כ- 50 מטרים לכיוון שמאל , אל תוך שביל  אדמה תוביל אתכם למעיין ספיר.

DSC04115

מה בסביבה: עין עוזיעין סטף -עין ביכורהעין צובה.

עקבו אחרי ערוץ הטיולים

0 תגובות