דרום אדום – פורחים מחדש

גם השנה, דרום אדום חוזר ומציין את שנתו ה-19, ויותר מתמיד מסמל פריחה ותקווה. דרום אדום יורכב השנה מכמה אירועי שיא: צעדת הכלניות של קק"ל תוקדש לזכרו של אופיר ליבשטיין ז"ל, מרוץ הכלניות, בסימן השבת החטופים והנעדרים,יתקיים בשיתוף מטה משפחות החטופים והנעדרים וכן סיורים מודרכים של קק"ל ביערות ובאתרי הפריחה.

דרום אדום. צילום: פוניה
צילום: פוניה

חשוב! מומלץ להגיע רק לאזורי הפריחה שיפורטו באתר דרום אדום!

למרות האסון הכבד, הכלניות יפרחו גם השנה, ובמהלך חודש פברואר ימלאו את צפון הנגב ויערות קרן קימת לישראל, מרבדים אדומים של פרחים. בעמותת התיירות שקמה בשור וברשויות החברות בה הוחלט לקיים גם, ובעיקר השנה את דרום אדום, בסימן של פריחה מחדש. השנה לא יתקיימו, כמידי שנה, עשרות אירועים ברחבי המרחב, אלא מספר קטן של אירועים ממוקדים, שיהוו מסר לכך שאנו תמיד נבחר לפרוח שוב, במלוא מובן המילה. השותפים המרכזיים לפרויקט השנה הם קק"ל ובנק הפועלים.

בימים אלה מגבשות מנהלות העמותה את תכנית האירועים, אך כבר עכשיו ברור כי המטרה היא לקיים את 2 אירועי הדגל המסורתיים – צעדת הכלניות של קק"ל ומרוץ הכלניות. באופן מרגש מאוד, חלק מאתרי התיירות באזור החליטו, באופן מבוקר ובתיאום מראש כמובן, לקיים את הפעילות שלהם בהיקפים מצומצמים וממוקדים. אתרי מורשת, תיירות חקלאית, אמנים, מוסיקאים וגם מקומות לאכול בהם כמו אירוח ביתי, מסעדות ובתי קפה ועגלות קפה. חלק מהמקומות יקבלו קבוצות בלבד וחלקם גם יקבלו בודדים. בסיוע ובחסות בנק הפועלים, הכניסה למרבית האתרים מסובסדת. יש להקפיד על תיאום מראש ולהתעדכן באתר האינטרנט של דרום אדום.

דרום אדום. צילום: פוניה
צילום: פוניה

צעדת הכלניות של קק"ל תוקדש השנה לזכרו של אופיר ליבשטיין ז"ל, ראש מועצת שער הנגב ומייסד פסטיבל דרום אדום, שנפל בהגנה על ביתו, קיבוץ כפר עזה. הצעדה, שתתקיים ב-16.2, תצא מאזור אתר הראשונים בקיבוץ רוחמה, ומסלוליה, בני 3.5, 6.5 ו-10 ק"מ, יעברו בנוף הציורי של בתרונות רוחמה, לצד פריחה מרהיבה, נופים פתוחים ואתרים היסטוריים. הצעדה השנה תהיה סגורה למוזמנים בלבד, אך מזמינים את אזרחי ישראל, וקהילות בכל העולם, ללבוש חולצה אדומה ולצעוד יחד באמצעות אפליקציה ייעודית שפותחה בשיתוף מיקרוסופט במיוחד לטובת הצעדה.

מסלולו של מרוץ הכלניות, שיתקיים בסימן השבת החטופים והנעדרים, ובשיתוף מטה משפחות החטופים והנעדרים, השתנה והוא הועבר מיער שוקדה לפארק גרר-שרשרת וסביבתו, אזור בעל ייחודיות נופית, עם מעיינות ופריחות לאורכו. במרוץ יהיו 3 מקצים והוא יתקיים ב-9.2.

קק"ל יקיימו סיורים מודרכים, רגליים ורכובים, ביערות קק"ל ובאתרי הפריחה המזרחיים, בהרשמה מראש ובתשלום סמלי. בין הסיורים: מגבעת הכלניות אל יער ניר משה, מפארק נחל גרר ליער שרשרת, אל בתרונות רוחמה ובשביל הזהב שביער להב.

דרום אדום. צילום פוניה
צילום: פוניה

ארוע נוסף, בחסות בנק הפועלים, הוא "דרום אדום MARKET", בו יציעו אמני צפון הנגב את מוצריהם – חפצי נוי לבית ולגינה, כלי קרמיקה, תכשיטים, עבודות עץ, ביגוד אתני ,סדנאות לילדים, וכמובן שמן זית משובח, זיתים דבש ומרקחות, ממאפים ומאכלים ביתיים, קינוחים ועוד. האירוע יתקיים בימים שישי ושבת, 23-24.2 בפארק תעשיות עידן הנגב.

חשוב לשים לב שלא תותר השנה כניסת רכבים לציר המרכזי המוביל ליישובים צמודי הגדר במועצות אשכול ושער הנגב, וכן ליער שוקדה ומספר חניונים כמו חניון רעים, חניון ורמולן וחניון מרווה. כדאי מאוד להתעדכן באתר דרום אדום לפני היציאה לדרך.

מידע נוסף על רשימת הפעילויות והאירועים המתגבשת תימסר בהמשך

ותעודכן כל העת באתר דרום אדום: https://www.habsor.co.il/

    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות