טיול בבוסניה: מסלולים ואטרקציות בארץ הירוקה

רכסי הרים, נופים פתוחים ומפגש מסקרן בין תרבויות – הנה כל מה שכדאי לראות בבוסניה והרצגובינה.

נירו שואל: הכרתי בארץ בחורה בוסנית וקצת התאהבנו, אני רוצה לטוס אליה וגם לטייל שם בעצמי. מה הכי מומלץ?

שלום נירו, התחלת בטוב, באהבה, אז רק בשביל זה שווה לנסוע.
ובלי קשר אתה תפגוש מדינה מקסימה ומפתיעה,והיא כוללת אנשים משלושה לאומים: סרבים שהם נוצרים אורתודוקסים ברובם, בוסניאקים מוסלמים, וקרואטים קתולים.

למדינה הצעירה, שבעבר היתה אחת משש המדינות שהרכיבו את יוגוסלביה, יש הרבה מה להציע: רכסי הרים אדירים, נהרות שוצפים, נופים פתוחים ושרידים עתיקים. שמה עדיין מתקשר אצל רבים עם מלחמת האזרחים העקובה מדם, אבל הפוטנציאל הגלום בה וההצלחה התיירותית האדירה של שכנתה קרואטיה מרמזים על עתיד מבטיח.
הטיול הזה מבטיח לך גם מפגש עם תרבויות מרתקות ומאד שונות אחת מהשניה, ושלושת הקבוצות העיקריות מנסות לבנות ביחד חיים משותפים.

העונה המומלצת היא אפריל עד אוקטובר, ואם יש לך קצת זמן אז הייתי מציע לשלב ביקור בעוד מדינה ליד, בדרך כלל כדאי לשלב בטיול את קרואטיה.
מבחינת אתרי התיירות החשובים, סרייבו, בירת בוסניה והרצגובינה, נמצאת בדרום-מרכז המדינה. זוהי עיר הררית, ובה 73 מסגדים. סרייבו הספיקה להשתקם מאז המלחמה ויש בה הרבה מה לעשות.

עיר הבירה סרייבו, בוסניה
עיר הבירה סרייבו. תמונה: shutterstock

כך גם העיר מוסטר, הנמצאת דרומית-מערבית מסרייבו. שם כדאי מאד מאד לבקר במרכז ההנצחה לפרטיזנים שהוא מרגש עד מאד וממש מצליח להעביר את ההרגשה המחתרתית של לוחמי החופש המופלאים הללו.

נוף-עוצר-נשימה במוסטר. תמונה: Ramirez-GFDL

הכפר מדוגורז’ה, השוכן 23 קילומטרים מדרום-מערב למוסטאר, הפך לקדוש לאחר שב-1981 טענו שישה נערים תושבי הכפר, כי הבתולה מריה התגלתה בו לעיניהם. מאז הפך המקום לאתר עלייה לרגל לנוצרים וגם אם אתה לא נוצרי כדאי לך לבקר בו.

דוקומנטרי של ה-BBC של הנס בכפר מדוגורז’ה

הטיול בגדול יכול לנוע בין סרייבו לבין מוסטאר ואפשר ללון בכול אחת מהערים הללו ולצאת לטיולי כוכב, אפשר לחלק את הזמן חצי חצי בין הערים, אזורי טבע נחמדים עד מאד הם אזור נהר בונה עם האתר ורלו בונה שהוכרז כאתר מורשת עולמית ובו מנזר דרווישים מרתק.

ורלו בונה – אתר מורשת עולמית. תמונה: shutterstock

יש גם את אזור האגמים ובעיקר אגם בורצ’קו שמאוד שווה ביקור, בו אפשר לשוט וללכת לאורכו ובעיקר לנוח אל מול הנוף המדהים של האגם.

בקיצור זו חגיגה של מיעוטים ושוני גדול בבנייה ובנופים, אם אתה מכניס לזה גם את האהבה שלך נראה לי שיהיה לך טיול לא רע בכלל, תבלה!

מומלץ לקרוא גם:

מסלול על הגבול: טיול משפחות בגרמניה ואוסטריה

טיול משפחתי בסרביה: טבע מושלם וכיף חיים

עקבו אחרי ערוץ הטיולים

0 תגובות