פסטיבל אביב זמן גליל מערבי ה-9

פסטיבל אביב זמן גליל מערבי, 20-28 במאי – 9 ימים ועשרות אירועים שמחים בגליל המערבי ביוזמת "זמן גליל מערבי" – עמותה לקידום התיירות.

מערכת
04.05.2022

סיור איטלקי בסמטאות עכו עם ביקור במרתף היין של מלון האפנדי, מפגש ביקב שטרן בין ג'וני שטרן לגנאדי מאישו קפה, סיור במצפה מתת עם ארוחה בביתו של השף אורי צור, סדנה להכנת כנאפה, סעודות מיוחדות,  שעת סיפור תיאטרלית לכל המשפחה עם תיאטרון זיקית, סדנאות תכשיטים, סיורים מודרכים, ועוד המון .

עמותת התיירות "זמן גליל מערבי" מקיימת, זו השנה התשיעית, את פסטיבל אביב זמן גליל מערבי, ובהתאם, מציעה 9 ימים עם עשרות ארוחות, סדנאות, סיורים ואירועים באווירה אביבית ברחבי הגליל המערבי.

פסטיבל אביב זמן גליל מערבי צילום אנטולי מיכאלו

האירועים יפתחו עם טעם הגליל האהוב, שוק איכרים ויריד תוצרת גלילית, שחוזר אחרי הפסקה של שנתיים ויתקיים בקיבוץ אילון ביום שישי, 20 במאי. ביריד יהיה ניתן לטעום, לחוות, להנות ולרכוש מהשפע הגלילי: יינות מיקבי הבוטיק, גבינות איכותיות, אמנות מקומית, מטעמים מכל הסוגים, וגם הפעלות לכל המשפחה, דוכני מאפה, מוזיקה חיה, ואווירה והכל תוצרת גלילית. מתקיים בשיתוף שותפות דאלאס-גליל מערבי והסוכנות היהודית

למחרת היריד יתחילו חגיגות פסטיבל האביב, שיכללו למעלה מ-40 אירועים! כולל מספר שיתופי פעולה מסקרנים בין תיירנים גליליים.

השף אורי צור יגיע אל מחלבת שירת רועים של הגבנית מיכל מור, שם השניים יצרו ארוחת טעימות עונתית, עם מנות נפלאות שלכל אחת תשודך גבינה מתוצרת המחלבה, בליווי יין של יקב שטרן המקומי.

מורת הדרך איילת בר מאיר תלווה סיור של גילוי צמחי מאכל ומרפא, ובסיומו פיקניק לרגלי מעיין נובע ביער חרובים, עם ארוחה דרוזית מעולה של בשלניות גליל eat.

במסעדת השף אדלינה בקיבוץ כברי, יחכה תפריט ים תיכוני מיוחד של השף רושדי דקוואר, אשר לו יצורפו פרלינים ייחודיים שתגיש שלומית זמיר מבוטיק השוקולד אודט, ויספרו את סיפורה האישי המרגש.

מורת הדרך והארכיאולוגית ד"ר שלי אן פלג, תיקח לטיול ערב מרתק על טהרת "איטליה בעכו", שיסתיים בטעימות יינות במרתף היין במלון האפנדי, בהדרכת סומלייה המלון. שיתוף הפעולה בין יקב כישור למסעדת לה פמפה ימשיך גם הפעם, כאשר לראשונה זו תהיה המסעדה שתגיע להתארח ביקב, בארוחת של כריכי בשר מעושן, לצד יינות יקב כישור.

ביקב שטרן תתקיים ארוחה איטלקית מיוחדת בת 6 מנות, משולבת עם הרצאה של גנאדי קוזקוביץ' מאישו קפה, על היסטוריית הקפה, מאפייניו וכמובן – הטעמים.

בסוד הפלא הקיבוצי יתקיים מפגש משולש עם מורה הדרך אמנון גופר, שיספר על הפולקלור העשיר של אזור הגליל והאנשים שחיים בו, לאחר ההדרכה ממשיכים לביקור בתערוכת "אובססיה אהובתי", בליווי אוצרת התערוכה, ומסיימים בארוחת ברנצ' של קייטרינג בריוש, באווירה כפרית.

מורת הדרך כרמית ארבל תלווה סיור ליישוב מתת, משולב עם ארוחה צמחונית של השף אורי צור, משולבת בתוצרת מהחווה של דור פינטל, כולל מפגש עם דור, שיספר על המעבר מהדרכה טיולים לחקלאי.

פסטיבל אביב זמן גליל מערבי
פסטיבל אביב זמן גליל מערבי צילום: אנטולי מיכאלו

עוד יתקיימו במהלך ימי הפסטיבל :

  • אירוח בדואי עם סדנאות מלאכות עתיקות וארוחה במדאפה גלילית,
  • סדנה יצירה מול חוף הים אכזיב במוזארט, מפגש עם חרש הברזל וליד חורי,
  • טעימה מחיי הדבורים בעסל אל נור,
  • סדנת פרחים ופרפרים משוקולד באודט בוטיק השוקולד, שעת סיפור תיאטרלית עם תיאטרון זיקית,
  • סדנה להכנת כנאפה בממתקי קשאש,
  • מסיבת יין במשק אופיר, סיור ליקוט בלגעת בשדה,
  • סיור בעקבות העדה דרוזית עם איה נטורל,
  • טיול ליקוט וסדנת צמחי מאכל ומרפא בכליל עם אופק רון כרמל,
  • סיור מיסטיקה וסיפורים גליליים בהדרכת גבי זוהר ועוד.

פסטיבל אביב גליל מערבי: 20-28/5

לפרטים על כל אירועי הפסטיבל: https://springfestival.westgalil.org.il/ או בטלפון: 04-6015533

עקבו אחרי ערוץ הטיולים

0 תגובות