כך תבחרו לכם פסיכולוג מתאים

איך לבחור את המטפל המתאים לכם. הנה כמה טיפים חשובים.

יעל לי
03.10.2021

החלטתם ללכת לטיפול. הבשילה ההחלטה להסתכל פנימה ולבחון את הדרך שבה אתם יוצרים קשרים או הורסים אותם, מתקשרים עם הילדים או רבים איתם, מתפטרים או מחזיקים מעמד בעבודה. כל דבר.

אז איך תבחרו מטפל שמתאים לכם?

קודם כל, עליכם להחליט האם המטפל צריך להיות גבר או אשה. מומלץ לגשת למי שנוח אתו, שאפשרי להיפתח אתו או איתה.

איך בוחרים מטפל ספציפי?

הכי טוב – דרך המלצה. לא של חבר של המטפל אלא של חבר שלכם, שגם הוא מטופל אצל אותו מטפל. המטופלים הם אלה שיודעים הכי טוב כמה מוצלח מטפל כזה או אחר. לכן ההמלצה הכי אמינה היא מחבר או מכר שאתם סומכים על שיקול הדעת שלו ועל הטעם שלו.

כמו שאנחנו מסתכלים בחלון ראווה עוד לפני שנכנסים לחנות, כך גם בבחירת פסיכולוג – מותר לעשות פון-שופינג: התקשרו אל המטפל שאתם שוקלים להתחיל אצלו טיפול וספרו לה עליכם. שימו לב – מה היא שואלת? איך היא מדברת אתכם? איך מרגיש להיפתח בפניה? היא מזמינה? או מעוררת דחיה? לא צריך לראיין אותה דווקא, אלא להקשיב פנימה, לתוככם. מה היא מעוררת בכם? אם משהו טוב, פתוח, רך – לכו על זה. אם משהו סגור ושמור, כנראה שכדאי לעבור הלאה.

בהמשך, הגיעו לפגישה ראשונה עם מי שעובר את הסינון הטלפוני שלכם. גם שם, בקליניקה, בדקו איך אתם מרגישים. נעים לכם? מזמין לכם? או מעצבן ומתוח? כדאי לכם להתמיד בטיפול רק אצל מי שמאפשר לכם להתרכך ולמצוא את הבטן הרכה שלכם, לשתף אותה, אחרת גם הטיפול יהפוך מקום שבו תרגישו מצומצמים, בדיוק כמו בחיים.

מומלץ לקרוא גם:

אל תתביישי לבקש עזרה! אחת מתשע נשים סובלת מדיכאון אחרי לידה

טיפול בדיכאון קל

עקבו אחרי ערוץ הבריאות

0 תגובות