לא מספיקים לאכול במהלך היום? לפחות הקפידו על כמה כללים

טיפים לאכילה נכונה ומאוזנת למי ש”שוכח לאכול” במהלך היום ומתנפל על המקרר בערב

אורח החיים המערבי מביא איתו עומס רב המשנה את הרגלי התזונה שלנו. שעות העבודה המרובות, והלחץ להספיק הכל, גורמים להרבה אנשים להתפנות לאכול רק בסוף היום. המצב הזה בו אנו עסוקים רוב היום ולא “מרגישים רעב” או “שוכחים לאכול” גורם לאכילת ארוחת ערב כפולה ול”התנפלות” על המקרר ברגע שנכנסים הביתה. התוצאה של אכילת ארוחת ערב חמה וגדולה מאוד, עלולה להוביל לתחושת כבדות ולהפרעה לשינה.

אוכלים רק בערב? מסתבר שזה משפיע לרעה על המשקל

מחקר מעניין בדק את השפעת פיזור הקלוריות על פני היום: לקבוצה אחת ניתנה ארוחת ערב בעלת ערך קלורי נמוך של 200 קלוריות, ואילו לקבוצה השניה ניתנה ארוחת ערב בעלת ערך של 700 קלוריות. שתי הקבוצות קיבלו את אותו סך קלורי במהלך היום (1400). ממצאי המחקר הראו, שהקבוצה שאכלה מעט קלוריות בערב, ירדה מהר יותר במשקל, בדיקות הדם של המשתתפים בה השתפרו בצורה ניכרת והיקפיהם הצטמצמו. זה אומר, שגם אם אוכלים 1400 קלוריות כל היום, אך מחצית מהן בערב, זה עשוי להשפיע על עליה הדרגתית במשקל ועל האטה בחילוף החומרים.

אז מה עושים?

במידה ואתם חלק מאותם אנשים המתפנים לארוחה מסודרת רק בערב, נסו להקפיד על הכללים הבאים:

1. פיתחו את הבוקר עם פריכיות, טחינה וביצה קשה.

2. במהלך היום, במידה ולא מתאפשר לכם לאכול, נשנשו ירקות ועוד שתי מנות פרי (כמו תפוח, אגס או אפרסק) וכ- 10 שקדים, המכילים ברזל, אבץ וחלבון.

3. לגבי ארוחת הערב, מכיוון שאינכם אוכלים ארוחה חמה במהלך היום, ניתן לאכול ארוחה שתהיה גם קלה וגם חמה. שימו לב לכמויות. הארוחה צריכה להכיל חלבון, פחמימה, שומן וירקות:
ארוחה כזו יכולה להיות דג סלמון בתנור (200 גרם), אורז (ארבע עד שש כפות) ושעועית ירוקה מוקפצת עם שום.
אופציה נוספת  – שתי פרוסות לחם מחיטה מלאה, קופסת טונה, סלט ירקות וכף טחינה גולמית משומשום מלא.

4. והנה הטיפ החשוב ביותר, שיעזור לכם לא להתנפל על המקרר כשאתם נכנסים הביתה: שתו כוס מים מיד כשמגיעים. כוס המים תרגיע מעט את הרעב. בנוסף, מומלץ לאכול תפוח בדרך הביתה, הוא גם יאזן את הרעב וגם ימנע אכילה ללא שליטה.

שיהיה בתיאבון!

מומלץ לקרוא גם: תזונה נכונה לילדים – גם בשעות אחר הצהריים

עקבו אחרי ערוץ הבריאות

0 תגובות