חכם בשמש: כך תתגוננו נכון מפני הסכנות שבקרינת השמש

אפשר לצאת החוצה, ללכת לים ולבריכה וליהנות מכל מה שיש לו להציע, אך אסור לשכוח כי השמש הנעימה יכולה גם לגרום לגופכם ולעורכם נזקים חמורים ובלתי-הפיכים – כוויות, סרטן עור והזדקנות מוקדמת של העור.

מערכת
20.08.2021


זה הזמן ללמוד איך להגן על עצמכם מפני השמש בצורה המיטבית ביותר ולא להתבייש להזכיר גם ליקרים לכם, קרובי משפחה וחברים, לשמור על עצמם.

7 צעדים עיקריים להגנה מפני השמש

1. שעות בטוחות

השתדלו לשהות בחוץ בעיקר בשעות הבטוחות – לפני 10:00 בבוקר ואחרי 16:00 אחר הצהריים – והמנעו ככל יכולתכם משהייה במקום פתוח ולא מוצל בין השעות 10:00-16:00.

2. שהו בצל

כשאתם בחוץ – השתדלו לשהות כמה שיותר בצל. אם אתם שוהים במקום פתוח בשעות חמות, השתדלו לתפוס פינה מוצלת, מחסה כלשהו, גם אם הוא רק חלקי.

3. שימו כובע

כשיש שמש – אל תצאו מהבית בלי כובע לראשכם. ובכובע, אנו מתכוונים כמובן לכובע רחב שוליים, המגן על הפנים, העורף והעיניים.

4. לבשו ביגוד מתאים

הבגדים לא נועדו רק כדי להגן עלינו מהקור אלא גם מהשמש. גם כשחם, חולצה עם שרוולים קצרים או ארוכים תגן על עורכם טוב יותר מגופיה או מהליכה ללא חלק עליון.

5. הרכיבו משקפי שמש

הם לא רק אביזר אופנתי. משקפי השמש מגינות על העיניים שלנו ועל עור הפנים שסביבם מפני קרינת השמש. שימו לב, שעליכם לרכוש משקפי שמש המסננים קרינת UVA ו- UVB, ועדיף שיהיו בעלי עדשות גדולות ורחבות, שיכסו כמה שיותר מהשטח סביב העיניים, ויגנו על העיניים שלכם גם משמש שמגיע מצידי הפנים.

6. הרבו בשתיית מים

שתיית מים מרובה בימים השמש החמים, חשובה לבריאות גופכם, למניעת התייבשות וגם לשמירה מיטבית “מבפנים” על עור גופכם.

7. השתמשו במסנן קרינה

קרם הגנה או תרסיס. שימוש נכון במסנני קרינה מפחית את נזקי השמש, ובמיוחד את הסכנה לפתח כוויות, סרטן עור והזדקנות מוקדמת של העור.

עקבו אחרי ערוץ הבריאות

0 תגובות