בעיות לחץ דם? שומשום – הרבה יותר מקישוט לאוכל שלכם

האם ידעתם ששומשום מכיל שפע של יתרונות בריאותיים עבור הגוף שלכם?

מערכת
10.08.2021

סובלים מבעיות בלחץ הדם והמחזור החודשי? לא תאמינו מה השומשום יכול לעשות בשבילכם!
השומשום הוא צמח חד-שנתי שמקורו בארצות יבשת אסיה. הוא פופולארי מאוד במטבח הישראלי, ומשמש להכנת ממתק החלווה, כתוספת למאפים רבים וכתיבול לסלטים. השומשום הוא המרכיב העיקרי בטחינה הגולמית, שבעצמה מהווה את המרכיב השני בסלט החומוס – שני הממרחים האהובים ביותר על החיך הישראלי.

השומשום- עשיר ביתרונות בריאותיים

זרעי השומשום מכילים אחוזי שומן גבוהים מאוד, שיכולים להגיע גם ל- 50%. עם זאת, השומן של השומשום מכיל אומגה 6 ואנטיאוקסידנטים בריכוז גבוה. אלה מקנים לו סגולות בריאותיות חשובות.
השומשום עשיר מאוד בחומרים רבים החיוניים לגופנו: סידן, ברזל, מגנזיום, זרחן, אשלגן, אבץ ונחושת. הוא נחשב כמסייע במקרים בריאותיים של אנמיה, בעיות עור, ראיה לקויה, עצירות וטחורים.

אכילה יומיומית של זרעי שומשום עשויה להסדיר ולאזן את המחזור החודשי בנשים. בנוסף, מחקר שנערך בהודו מצא כי בישול בשמן שומשום עשוי להוריד משמעותית את לחץ הדם בקרב אנשים הסובלים מלחץ דם גבוה.

עדיף שומשום מלא

שימו לב, הסגולות הרפואיות של השומשום קיימות בעיקר בשומשום מלא. הרכיבים התזונתיים נמצאים בו בריכוז גבוה פי כמה לעומת השומשום הרגיל (לדוגמה, בשומשום מלא יש פי 5 יותר סידן משומשום רגיל), ועל כן מומלץ לצרוך שומשום מלא, חלווה וטחינה גולמית המיוצרות משומשום מלא, וכמובן שתמיד מומלץ להכין את הטחינה שלכם בבית ולא לצרוך את הטחינה התעשייתית, שאיבדה הרבה מהערכים התזונתיים של השומשום בתהליך ייצורה.

עקבו אחרי ערוץ הבריאות

0 תגובות