כך תשלבו פעילות גופנית בשגרת היומיום

יועץ הכושר והמאמן האישי בן רוס, עם כל הטיפים איך להצליח לשלב ספורט בשגרה.

בן רוס
21.08.2021

חשיבות הפעילות הגופנית לבריאות הפיזית והנפשית, ברורה היום לכולנו. אבל בעידן של היום, אנחנו עובדים שעות ארוכות, עמוסים בעבודה, ואז חוזרים למטלות הבית וגידול הילדים. המחשבה על שילוב פעילות ספורטיבית בשגרה נתפסת כבלתי אפשרית, גם אם מאוד רוצים. פעילות גופנית היא דרך להבטיח לא רק אריכות חיים, אלא איכות חיים. תנו לי להראות לכם איך אפשר להכניס קצת ספורט לשגרת היום יום- ובקלות!

נתחיל עם הדבר הבסיסי: תלכו. אם אתם צריכים להגיע למקום קרוב–לכו ברגל, אל תיסעו. ואם אין הזדמנות כזו- צרו אותה. רדו מהאוטובוס תחנה אחת או שתיים מוקדם יותר ואת שאר המרחק תלכו ברגל. לחילופין תחנו את האוטו טיפה רחוק מהבית שלכם וכך תרוויחו הליכה גם בבוקר וגם בערב.

השתמשו במדרגות. אם אתם גרים בקומה העשירית, זה בסדר, גם אני הייתי עולה במעלית. אבל לעלות שתיים- שלוש קומות, זו לא פעולה קשה מידי, אז למה לא? ולכל הפחות – תרדו במדרגות. כאן הקומה העשירית היא לא תירוץ. זה קל, מפעיל את השרירים ולפעמים אפילו יותר מהיר ממעלית.

קומו בכל הזדמנות שיש לכם. אם אתם נמצאים במשרד או בבית וזקוקים למשהו, בין אם זה את הדף שהדפסתם או כוס מיץ מהמקרר, ובמקרה מישהו נמצא קרוב יותר לשם, אל תבקשו ש”יעשו לכם טובה קטנה”. קומו ולכו אתם. גם אם זה לא מרגיש ככה באותו הרגע, השניות שתקדישו לכך, יצטברו לדקות ושעות של פעילות גופנית.

צאו החוצה מהבית.  אם אתם הורים טריים, נצלו את העובדה שהתינוק ישן בעגלה, לעשות הליכה קצרה איתו בפארק או ברחוב ליד הבית. אם הכלב הוא הילד שלכם, במקום לשבת על הספסל בזמן שהוא משחק בגינת הכלבים – עשו איתו הליכה ארוכה, או עדיף – קחו אופניים ועשו ריצה משותפת. גם בסוף השבוע- צאו עם המשפחה לטיול קצר ונחמד בטבע, בין אם זה ברגל או באופניים. בונוס כפול- גם הפעלתם את הגוף וגם נהניתם.

עקבו אחרי ערוץ הבריאות

0 תגובות