אמת או מיתוס: האם אימונים במכון עוצרים את גדילת הילדים?

יותר ילדים בגילאי בית הספר, בכיתות המוקדמות, מבקשים מהוריהם מנוי למכון כושר. מצד אחד, מדובר בפעילות מבורכת – ילדים צריכים פעילות גופנית. הספורט מסייע לביטחון העצמי שלהם ולחוסנם מפני מחלות כמו השמנה, דלדול עצם ועוד. אך מצד שני, הורים רבים חוששים שהתחביב הפופולרי החדש יכול לפגוע בגדילה ובהתפתחות שלהם? האם זה נכון?

ד”ר איתי גל, מומחה לרפואת ילדים, מבהיר חד משמעית שעיסוק הילדים בספורט בכלל ובהרמת משקולות בפרט, לא פוגע בגדילה או בהתפתחות שלהם, אלא להיפך. הוא מסביר שהשמועה המוטעית נולדה ככל הנראה מהמחשבה הלא מבוססת שבהרמת משקולות נוצר לחץ על העצמות והמפרקים, שעוצר את הצמיחה לגובה.

למה כן לרשום את הילד למכון? 

מומחי רפואת ספורט מצביעים על כך שפעילות גופנית בגיל הצעיר תורמת לחיזוק ואיזון השרירים, להאצת גדילת העצמות, לשיפור צפיפות העצם, ולהגברת כוח ההתנגדות של הילד. בנוסף, פעילות ספורטיבית מגינה מפני פציעות ומחזקת את הביטחון העצמי של הילד. זה נכון גם לגבי אימוני כוח. מחקרים הראו שילדים שמתחילים להרים משקולות, עוד לפני גיל ההתבגרות, מתחזקים באופן משמעותי לעומת ילדים שלא מבצעים את הפעילות הזו.

איך לעשות את זה נכון?

דאגו שהאימונים של הילדים יהיו תחת השגחת מאמן ובתוכנית מסודרת תוך הקפדה על הדרגתיות. ותשמחו, לילד יש תחביב והוא תורם לבריאותו!

עקבו אחרי ערוץ הבריאות

0 תגובות