השמרו לנפשותיכם: קעקועי חינה באילת – מסוכנים לבריאותכם!

זהירות: קעקועי החינה, הנפוצים בדוכני רחוב ובחנויות בעיר הדרומית אילת, מסכנים את הבריאות שלכם ושל ילדיכם!

מערכת
16.08.2021

 מדי שנה אנו חוזרים ומתריעים על הסכנה שבקעקועי החינה. ילדים מגיעים, שנה אחר שנה, לבתי החולים במצב קשה, לאחר שקעקועי חינה שעשו בדוכן באילת, התפתחו לכדי תגובה אלרגית קשה ומסכנת חיים. תופעה זו, של תגובה גופנית קשה לאחר קעקוע חינה, חוזרת על עצמה שוב ושוב. חשוב להעלות את המודעות לסכנות הכרוכות בקעקועים התמימים למראה.

 קעקועי חינה
תגובה אלרגית לקעקוע חינה

החומר שמוסיפים לחינה הוא אלרגן מסוכן

אמנם חינה טהורה נחשבת לחומר טבעי ובטוח מאוד לשימוש, אך במקרה של קעקועי חינה, נהוג להוסיף לחומר הטבעי תוסף כימי שחור בשם PPD. זהו אלרגן תעשייתי מזיק, המזרז את פעולת הצביעה ושומר את הקעקוע על העור למשך פרק זמן ארוך יותר. התוסף הזה עלול לגרום לתגובות אלרגיות קשות ומסכנות חיים ולכוויות חמורות וצלקות מכוערות על העור.

כבר בשנת 2012 הזהיר משרד הבריאות את הציבור מפני הסכנות הכרוכות בחומר והמליץ שלא להשתמש בחינה שחורה לצורכי קעקוע. ובכל זאת אנו שומעים על עוד ועוד מקרים חמורים, בעיקר של ילדים, המגיעים לחדרי המיון בגלל הקעקועים האלה.
לערוץ הבריאות הגיעה תלונה של אם שעשתה לבנה קעקועים כאלה, באילת. הילד הגיע עם תגובה אלרגית קשה לבית החולים, ורק לאחרונה השתחרר והוא מתאושש בביתו.

3
קעקוע חינה

"אנחנו למדנו לקח על בשרנו. אתם פשוט תיזהרו והישמרו לנפשותיכם"

והנה דוגמה אחת, להמחשה: סיפורה של דורית לוגסי והבן שלה יגרמו לכם להבין שזה *באמת* מסוכן ומיותר. שתפו כדי שכולם ידעו! אלה הדברים שכתבה ופירסמה דורית:

“לפני כשלושה שבועות היינו באילת והילד ביקש לעשות קעקוע חינה. לא תיארתי לעצמי איזה גיהינום נעבור בעקבות זאת. לאחר כשבוע, כאשר כבר חזרנו הביתה, החלו גירודים באזור ונפיחות מזעזעת, שמתי פניסטיל ומשחה אנטיביוטית. כשהמקום נראה ממש לא טוב, הלכנו לרופא והוא החל טיפול בסטרואידים וטיפות פניסטיל. לצערי האזור החל להפריש נוזל דלקתי והמקום היה פתוח. לכן, לדברי הרופא חדר חיידק והילד קיבל אבעבועות רוח למרות שחוסן. נכון להיום, כך נראית הזוועה. ראו הוזהרתם, לא להתקרב לדבר הזה. הרופא אמר שהם מערבבים את החינה עם זפת. המקרה של הבן שלי במצב טוב יחסית. ישנם ילדים המגיעים אליו עם אזור מחורר. הקעקוע מחורר את האזור המקועקע. אנחנו עשינו במדרחוב בחנות הצעצועים בדיוק מול הכדור המוזנק, אנחנו למדנו לקח על בשרנו. אתם פשוט תיזהרו והישמרו לנפשותיכם”

קעקוע חינה
אבעבועות רוח בעקבות קעקוע חינה

עקבו אחרי ערוץ הבריאות

0 תגובות