חודש לפני התקף הלב – הגוף שלך יזהיר אותך

שימו לב לסימנים המקדימים לפני התקף לב. אם אתם חווים חולשה יוצאת דופן, הפרעות בעיכול או זיעה קרה, רוצו להיבדק – זה יכול להציל את חייכם!

התקף לב (אוטם שריר הלב) הוא תוצאה של הפרעה באספקת הדם ללב או לחלק ממנו, הנגרמת מחסימה של עורק כלילי (המוביל דם ללב). החסימה גורמת למוות של תאי שריר הלב באותו איזור. ככל שהעורק החסום מרכזי יותר, ההתקף חמור יותר, מכיוון שאזור רחב יותר נפגע.
על פי האגודה האמריקאית למלחמה במחלות לב ושבץ (American Heart and Stroke Association), מחלות לב ושבץ הם הגורם המוביל של מוות ברחבי העולם. התסמינים של התקף לב שונים מאדם לאדם, מגבר לאישה ולא תמיד ברורים, אבל יש סימפטומים שחוזרים על עצמם אצל מרבית החולים ולכן חשוב לא להתעלם מהם.

מתשאולים של אנשים שעברו התקפי לב, עולה שישנם מספר סימני אזהרה שהגוף נותן כחודש לפני שהאדם יחווה התקף הלב. אל תקלו בהם ראש: ערנות ושימת לב עשויים להציל חיים – שלכם ושל הסובבים אתכם.

8 תסמינים שחולה יחווה קרוב לוודאי כחודש לפני התקף הלב

1. חולשה יוצאת דופן בגוף

החולשה נובעת מחוסר זרימת דם בשלב היצרות העורקים. היחלשות השרירים הם דגל אדום להתקף לב בשלביו הראשונים. מדובר בחולשה חריפה ובחוסר יכולת לבצע את הפעולות הפשוטות ביותר.

2. סחרחורת

הסחרחורת יכולה להיגרם משני דברים: מחזור דם לא תקין שמשפיע על זרימת הדם למוח או הפרעת קצב בלב.

3. זיעה קרה

סימפטום שנובע כתוצאה מסחרחורת. הזיעה הקרה היא סימן נוסף שהגוף נמצא תחת לחץ, גם בזמן מנוחה. ללא זרימת דם מספקת, הגוף עשוי להרגיש לח, דביק וקר ללא סיבה נראית לעין וללא שינויים בטמפרטורה.

4. כאבים

אם אתם חווים כאבים בחזה או באיזורים אחרים של הגוף: זרועות, גב, כתפיים ולסת, פנו לטיפול רפואי בהקדם האפשרי. כאבים ולחץ בחזה (כמו משקולת על החזה) הם הסימפטום הקלאסי להתרעה על התקף לב מסכן חיים. גברים לרוב יחושו כאב בזרוע השמאלית שלהם. אצל נשים הכאב לרוב יופיע בשתי הידיים יחד או בין השכמות.

5. הצטננות

חולים רבים דיווחו שכחודש לפני ההתקף הם חוו סימפטומי הצטננות או שפעת.

6. עייפות קיצונית

הגוף חווה פעילות יתר בשל העובדה שהוא עובד קשה יותר לייצר תזרים דם.

7. קוצר נשימה במנוחה או במאמץ מינימלי

כמו כל שריר הדורש חמצן ברמה מספקת, כך גם הריאות. כשהלב במצוקה, הריאות תושפענה באופן טבעי ויופיעו סימני מצוקה נשימתיים.

8. הפרעות בעיכול

בחילה, חוסר תיאבון, צרבת או כאבי בטן. אם אתם חשים בתסמינים יותר מיממה, גשו להיבדק. במיוחד אם אתם בקבוצת סיכון (מעל גיל 65, גנטיקה, עישון, לחץ דם גבוה, כולסטרול גבוה, סוכרת, קרישי דם).

    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות