הראש כואב? אתם לא חייבים תרופות כדי להיפטר מהכאב

איך להתמודד עם כאב ראש באופן טבעי אחת ולתמיד? המפתח הוא במציאת הסיבה לכאב ראש וטיפול מהשורש במקור הכאב. עדי נחמי, מטפל ברפואה משלימה מסביר.

מאת: עדי מנחמי

כאבי ראש הם תופעה נפוצה כל כך בעולם המערבי. נדמה שאין אדם אחד שלא סבל מהם לפחות מספר פעמים בחייו. רבים סובלים מהם לעתים קרובות למדי. לרוב, הדרך שלנו להתמודד עם כאבי הראש היא ליטול תרופה משככת כאב, מבין המבחר הרב הקיים.
כדי לנסות לפתור את בעיית כאבי הראש מן השורש, שוחחנו עם עדי מנחמי, אחד המטפלים המומחים והמובילים בארץ לרפואה משלימה, ומחבר הספר “אל תקרא לי דוקטור!”, ושמחנו ללמוד על דרכי התמודדות שונות לחלוטין עם הבעיה.

מה ההבדל בין הטיפול היפני לכאבי ראש לטיפולים של הרפואה “הרגילה”?

“הטיפול בכאבי ראש כרוניים ברפואה הקונבנציונלית הוא, לרוב, טיפול תרופתי להורדת הכאב”, משיב עדי, “הוא אינו מבוסס על שום אבחנה מדויקת, והרופאים מסתמכים על ממצאים של כמה בדיקות, שבדרך כלל אינן מעלות שום בעיה. בספרות הרפואית המקצועית רשומות כמה מאות סיבות שיכולות לגרום לכאבי ראש, אך כל עוד אין ממצאים חריגים בבדיקות, המערכת הרפואית מסתפקת בשיכוך הכאב, בלי לרדת לעומק העניין”.

אז איך אתה מציע להתמודד עם הבעיה?

“בטיפול בכאבי ראש – האבחנה של הבעיה והבנת שורשה הן קריטיות כדי לפתור את הבעיה אחת ולתמיד ולהימנע מהצורך ליטול משככי כאב באופן קבוע”, מסביר עדי, “תהליך האבחון חייב להביא בחשבון פרמטרים רבים, ובהם: מיקום הכאב האופייני, השעות שבהן הוא מופיע, השפעות של מתח, תזונה, טמפרטורה ועוד. האבחון של הרפואה היפנית המודרנית, משלב לחיצה ומישוש של אזורי אבחון בראש, בעורף ובשאר חלקי הגוף. כל אחד מהאבחונים מצריך טיפול שונה לחלוטין, בדיקור ובפורמולת צמחים”.

אז מה בדרך כלל גורם לנו לכאבי הראש?

“בעיה בזרימת דם היא הסיבה הנפוצה ביותר לכאבי ראש ומיגרנות”, חושף עדי, “נטרול רגישות, אותה חש המטופל, בזמן לחיצה עדינה על אזורי אבחון בבטן התחתונה משמאל, בצוואר ובקודקוד היא המפתח להפסקת כאבי הראש”.

יש עוד דרכים לטפל בכאבי הראש כשהאבחנה היא שונה?

“בוודאי!”, משיב עדי, “במקרים של כאבי ראש אצל מטופלים עם דופק מהיר, נפעל להרגעת מערכת העצבים המרכזית. זאת על ידי דיקור לנטרול כאב המופיע בלחיצה על אזור אבחוני בצדי הצוואר. סיבה נוספת לכאבי ראש היא לחץ על מפרק הלסת, לרוב עקב נעילת לסתות בלילה. במקרה זה אופי הטיפול שונה. מטרתנו תהיה לרכך את שריר הלסת וגם נקודה רגישה מסוימת ברכס הכתף. גם תנודות ברמות הסוכר עשויות לגרום לכאבי ראש, בעיקר בזמן רעב. טיפול במקרה זה יהיה ספציפי לגורם זה. הוא ישלב גם דיקור לבלוטת האדרנל ולהפחתת רגישות משמאל לטבור. כאבי ראש באזור הגבות והמצח עשוי להיגרם מסינוסיטיס כרוני או מפעילות יתר הורמונלית. המצב הראשון עשוי להתפתח בחשיפה לקור. המצב השני עשוי להופיע בזמן שינויים הורמונליים, למשל לפני מחזור. האבחנה המבדלת חשובה מכיוון שהטיפול יהיה שונה לחלוטין כשאנו רוצים לשפר הרגישות המופיעה בלחיצה על הגבות”.

למה בעצם לפנות לרפואה המשלימה ולא להסתפק בכדורים לשיכוך כאבים?

“אם תסתפקו בכדורים, מצב זה יוסיף להיות כרוני ומתיש”, מסביר עדי, “מטרת הטיפול המשלים ברפואה היפנית היא לפתור את הבעיה אחת ולתמיד”.

מומלץ לקרוא גם:

ההבדל בין מיגרנה לכאב ראש וטיפולים מומלצים

הידעת? כדורים נגד כאבי ראש ממכרים ועלולים לגרום להחמרה בכאבי הראש!

    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות