טיפ של ד”ר אוז: כך תפטרו מכאבי הגב ב- 6 צעדים פשוטים

ישנם דברים קטנים שאתם עושים במשך היום ועלולים לגרום לצרה גדולה – כאבי גב כרוניים. קבלו את 6 הטיפים של ד”ר אוז לשינויים קטנים בהתנהגות היומיומית שלכם, שיכולים לגרום לשיפור אדיר בכאבי הגב שלכם ואולי אפילו למנוע אותם לחלוטין:

1. נעליים

נעילת נעליים עם עקב של כ- 7 ס”מ מכבידה על רגליך פי 7 יותר מנעליים שטוחות. היא פוגעת ביציבה ובעמוד השדרה. למעשה, כמחצית מהנשים שנועלות נעלי עקב סובלות מפגיעה במבנה כף הרגל שעלולה לגרום לכאבי גב.
הפתרון: קנו עוד היום נעליים שטוחות ובריאות. הימנעו משימוש בנעלי עקב באופן יומיומי וקבוע אלא רק באירועים מיוחדים.

2. תיקים וארנקים

 נשיאת תיק שמשקלו יותר מ- 10% ממשקל גופך גורמת לחוסר איזון ביציבה ומאמצת את שרירי הגב והכתפיים. ארנק כבד הנמצא בכיס המכנס מפריע לאיזון אגן הירכיים ועמוד השדרה ואף עלול לגרום לדלקת מפרקים.
הפתרון: השתדלו להשתמש בתיק גב נוח ובעל תמיכה אורטופדית לגב. בדקו מדי יום את תכולת התיק שלכם והוציאו ממנו את כל מה שאינכם עושים בו שימוש. בנוסף החליפו כתפיים בעת נשיאת התיק. במידה ועליכם לשאת תיק כבד מדי פעם – הקפידו לחלק את המשקל לשניים, ונשאוהו באופן מאוזן בשני תיקים על שתי הכתפיים. הימנעו מלסחוב מטבעות רבים בארנק. רוקנו אותו מכל מה שהוא אינו חייב להכיל. הקפידו שעובי הארנק לא יעלה על 6 מ”מ.

3. נהיגה

 לאנשים הנוהגים במשך יותר מ- 4 שעות ביום יש סיכוי גבוה פי 6 לסבול מבעיות גב מאשר לאנשים הנוהגים פחות משעתיים ביום.
הפתרון: השתדלו להימנע מנהיגה שאינה מחויבת מבחינת הלו”ז שלכם. בצעו עצירות קצרות בדרך בכל שעה וחצי, צאו מהרכב, התהלכו מעט, מתחו את הגוף ושחררו את הגב והכתפיים.

4. ישיבה

 לאנשים שעבודתם נעשית בישיבה יש סיכוי גבוה יותר לסבול מבעיות גב.
הפתרון: הקפידו לכוונן את הכיסא כך שכפות הרגליים שלכם דורכות על הרצפה וגובה הברכיים כגובה הירכיים או מעט נמוך יותר. תנו לזרועות להיות משוחררות בצד הגוף כשהמרפקים בקו ישר מתחת לכתפיים. קיבעו את מסך המחשב במרחק כ- 70 ס”מ מולכם ואת העכבר במקום קל לגישת היד. אם עבודתכם מצריכה זמן רב של דיבור בטלפון – השתמשו בזוג אזניות שאליהן מחובר מיקרופון. קומו מהכיסא בכל 20-30 דקות, התהלכו סביב המשרד, מתחו את הגוף ושחררו את הגב והכתפיים. הניחו את הידיים על הירכיים והתכופפו אחורנית עד שתחושו את הגוף נמתח.

5. יציבה מרושלת

אנשים שיציבתם מרושלת ואינם מקפידים על גב זקוף כמו מפעילים לחץ נוסף של כ- 50 ק”ג על הגב התחתון.
הפתרון: הקפידו על יציבה זקופה בכל מצב – ישיבה, עמידה, הליכה. היו ערניים במשך היום ליציבתכם, ותקנו אותה במידת הצורך.

6. הרמת משקל

הדבר הגרוע ביותר שאפשר לעשות לגב הוא לכופף אותו לצורך הרמת דבר מה מהקרקע. פעולה זו לא מאפשרת את התמיכה הנדרשת עבור הדיסקים שבעמוד השדרה. היא עלולה לגרום להם לזוז ולפגוע בעצבים.
הפתרון: כשאתם רוצים להרים דבר מה – שימרו על גב זקוף ככל האפשר וכופפו את הברכיים כדי להרימו.

מומלץ לקרוא גם:

20 שניות עם ד"ר אוז: סודות לשמירה על זיכרון מעולה

    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות