המיזם שיגלה לכם מה לאכול כדי לרדת במשקל

הכירו את מיזם Day two – מיזם שהוקם בעקבות מחקר של במכון וייצמן, שמספק המלצות תזונה באופן אישי ומבטיח לטענתו שיפור בבריאות וגם ירידה במשקל.

כולנו יודעים שלתזונה שאנו אוכלים יש השפעה רבה על כל תפקודי הגוף. תזונה לא נכונה עלולה להוביל למחלות שונות. חשוב גם לדעת שרמה גבוהה של סוכר בדם קשורה לירידה באנרגיה, עליה במשקל וסיכון מוגבר להשמנה חולנית והתפתחות סוכרת.

ייעוץ תזונתי רגיל אינו עובד לכולם ובדיוק בהקשר הזה נכנס המיזם Day two – מיזם שהוקם בעקבות מחקר שבוצע במכון וייצמן.

מאכלים זהים משפיעים על כל אחד באופן שונה

המחקר עקב אחר רמת הסוכר בדם של יותר מאלף נבדקים וגילה כי מאכלים זהים משפיעים בצורה שונה על רמות הסוכר בדם אצל כל אחד. במילים אחרות כל אחד מאיתנו מגיב בצורה שונה לחלוטין לאותו סוג מזון.  כך לדוגמא ישנם כאלה שרמות הסוכר בדם יעלו בצורה חדה לאחר אכילת ארוחה מסוימת ואילו אצל אחרים, רמות הסוכר בדם יעלו במתינות לאחר אכילת אותה ארוחה בדיוק. זה גם מה שעשוי להסביר מדוע אדם אחד יכול לאכול מאפים מדי יום מבלי לעלות במשקל ואחר לא יכול.

 לא רק שיש שונות בעלייה ברמות הסוכר בדם אלא שגם קיימת שונות בהרכב החיידקים שיש לכל אחד מאיתנו במעי שאחראים על פירוק המזון, תחושת רעב ושובע והגנה מפני מחלות.

המלצות תזונה מותאמות אישיות

הממצאים הללו הובילו את החוקרים להצליח לפתח מודל חיזוי שחוזה עבור כל אחד איך הוא מגיב למזון מסוים, על סמך המיקרוביומה וה- DNA שלו. האלגוריתם שפיתחו החוקרים, למעשה מנתח את הנתונים הרפואיים האישיים של כל נבדק ואת סגנון חייו ומספק המלצות תזונה שמותאמות לכל אחד באופן אישי. 

כך, עם המלצות התזונה המותאמות אישית, אפשר להגיע לרמה מאוזנת של סוכר בדם, מה שמוביל לשיפור כללי בבריאות, עשוי להוביל להרזייה ולהפחתת הסיכון למחלות לב וסוכרת.

איזון רמת הסוכר בדם והתאמת התזונה הם חשובים במיוחד עבור מי שסובל מסוכרת, טרום סוכרת, עמידות לאינסולין, מחלות לב וכלי דם, השמנת יתר, כבד שומני ועוד , אבל גם עבור כל מי שרוצה לשפר את הבריאותו לשמור על אורח חיים בריא.

אז איך זה עובד?

אתם מזמינים לביתכם ערכת בדיקה, מספקים דגימות צואה וממלאים שאלון על תוצאות בדיקות הדם. בהתאם לתוצאות הבדיקה והשאלון, תקבלו המלצות תזונה מותאמות אישית עבורכם דרך אפליקציה. 

שווה גם לדעת כי החל ממרץ 2019 השירות הזה נכלל במסגרת שירותי התזונה והדיאטה של קופת חולים כללית.

מידע נוסף תוכלו לקרוא באתר של החברה : https://www.daytwo.com/he/index.html

הכתבה מתוך הבלוג "טופ טיפ אונליין"- בלוג בתחום הלייף סטייל. עוד המלצות בבלוג- https://toptiponline.home.blog/

עקבו אחרי ערוץ הבריאות

0 תגובות