חוששת לתת לתינוק שלך חיסונים? כך תקלי עליו ועליך

טיפים להורים ולילדים להתמודדות עם החשש מחיסונים.

עבור כל הורה, רגע מתן החיסונים לתינוק קטנטן הוא לא פשוט. העובדה שמתן החיסון מלווה בכאב, כמו גם בתופעות לוואי, מגיעה עם חשש רב.
ישנן דרכים פשוטות, היכולות להקל על תחושות אלו, גם עבור התינוק וגם עבור ההורים.

לפני החיסון

ראשית, ניתן להתכונן לקראת הביקור בטיפת חלב. צברו ידע לגבי אילו חיסונים התינוק יקבל, כמה חיסונים, היכן יינתנו (רגל, יד, אולי טיפות?), לאילו תופעות לוואי ניתן לצפות ומתי. הצטיידו בבית, מבעוד מועד, במדחום ובתכשירים להקלה על החום, ואף קראו מראש בבית את הוראות השימוש.

ביום החיסון, מומלץ שהתינוק יגיע במצב רוח טוב. השתדלו לתזמן את השינה וההאכלה לפני החיסון, כדי שירגיש נינוח, והחוויה תהיה קלה יותר עבורו.

בזמן החיסון, ערסלו את התינוק בביטחון בידיכם, קרוב לגוף, כדי שירגיש בטוח וקרוב אליכם. אל תשכחו לשמור על רוגע בעצמכם, לנשום עמוק ולהשמיע לתינוק את קולכם המרגיע. אם אתם תהיו רגועים – גם עבורו יהיה החיסון קל יותר.
לנשים מניקות מומלץ לתת את החיסון תוך כדי הנקה, שכן ההנקה מפחיתה את הכאב ומרגיעה את התינוק.

לאחר החיסון

זה בסדר אם לאחר החיסון התינוק יבכה קצת, הוא הרי נבהל וגם קצת כואב לו. הרגיעו אותו בדיוק כפי שאתם מרגיעים אותו בבית. קומו מהכיסא, טיילו עמו בחדר, הניקו, דברו עמו ברוגע, שירו לו ושחקו עמו בעדינות.

קחו בחשבון שתופעות הלוואי של החיסונים הן קלות יחסית. הקשבה לתינוק, מתן מנה נוספת של תשומת לב, אפשרות להיות יותר על הידיים, אמבטיה נוספת אם זה מרגיע אותו – אלו הם הפתרונות הטובים והיעילים ביותר להתמודדות ראשונית לאחר החיסון. במידה ואתם רואים שהוא בוכה מעבר לרגיל או מופיע חום, ניתן בהחלט לתת תכשיר להורדת חום שגם יפחית את הכאב.

תמיד מומלץ לשתף את אחות טיפת החלב בחששות שלכם בעת מתן החיסון ואחריו, היא מנוסה ויש לה דרכים יצירתיות משלה כדי להקל על כולכם.

חשוב לזכור שחיסונים הם חלק בלתי נפרד מרפואה מונעת, רפואה שמטרתה למנוע חולי וסיבוכים מיותרים. על ידי חיסון ילדיכם – אתם שומרים על בריאותם ועל בריאות המשפחה שלכם להמשך החיים.

מומלץ לקרוא גם:

חיסונים בהריון – מומלץ או אסור, ואיך זה משפיע על התינוק?

עקבו אחרי ערוץ הבריאות

0 תגובות