חג בטוח: כך תשמרו על הילדים מסכנות יום העצמאות

פרופ’ יחזקאל ויסמן, מנהל המחלקה לרפואה דחופה במרכז שניידר, עם עצות חשובות כיצד לשמור על בטיחות הילדים ביום העצמאות.

יום העצמאות הוא יום החג של כולנו, אך חשוב לדעת כי מדי שנה מגיעים לבתי החולים ילדים שנפגעו מזיקוקים, ממנגלים וממכשירי הספריי השונים. פרופ’ יחזקאל ויסמן, מנהל המחלקה לרפואה דחופה במרכז שניידר לרפואת ילדים, מייעץ כיצד נוכל לעבור את יום העצמאות עם הילדים שלנו בשלום. למענם – חשוב שתהיו עירניים:

בקבוקי ספריי וקצף

מכילים חומרים כימיים העלולים להיכנס לעיניים ולגרום לפגיעה. לכן עדיף להימנע משימוש ומשחק בהם. במידה ובכל זאת משתמשים בהם, אין לכוונם לכיוון העיניים. במידה ונוצרת צריבה בעין כתוצאה מהחומרים הללו, יש לשטוף את העיניים במי ברז ולפנות מיידית לקבלת טיפול רפואי.

קפצונים

 מומלץ להימנע ככל האפשר ממשחק בקפצונים. אין להחזיקם בכיס המכנסיים או לשחק בהם בידיים. במידה ובכל זאת נוצרה פגיעה מקפצונים, יש לשטוף את המקום במי ברז, לחבוש את האזור הפגוע ולהגיע ליחידה לרפואה דחופה בבית החולים לקבלת טיפול רפואי. יש לשים לב כי גם זיקוקים שנמכרים בחנויות ויש עליהם תו תקן עלולים לגרום לפציעות.

ברביקיו ומנגלים

 חשוב להקפיד להרחיק ילדים ממקורות אש בכדי למנוע כוויות. במידה ונוצרה כוויה, יש לשטוף את המקום במי ברז קרים, לחבוש עם חומר חבישה יעודי או עם מטלית נקייה ולפנות לקבלת טיפול רפואי. בזמן האוכל יש להקפיד על כך שהילדים יאכלו בישיבה ולא ישחקו, מחשש לחנק.

אכילת בשר

מומלץ לא להאכיל ילדים עד גיל 5 בבשר קשה ללעיסה, מחשש לחנק. כמו כן, חשוב להקפיד לחתוך נקניקיות לאורכן ולא בצורת טבעות מחשש לשאיפה לריאות. בנוסף יש להקפיד שלא להשאיר בהישג ידם של ילדים עד גיל 5 פיצוחים מכל סוג שהוא.

יום עצמאות שמח ובטוח לכל בית ישראל!

עקבו אחרי ערוץ הבריאות

0 תגובות