הפטריה שלך חזרה? השתמשי בחומץ תפוחים

איך להפחית פטרת באזור הנרתיק וגם המלצה לטיפול טבעי בפטריה בנרתיק – חומץ תפוחים.

אולי לא נעים לדבר על זה, אבל פטריה בנרתיק היא בעיה שמטרידה נשים רבות.

ברוב המקרים מדובר בפטריה שחיה עם הגוף שלנו בשלום, כחלק ממערכת העיכול שלנו, אך כאשר היא יוצאת משליטה – היא מתפשטת ומגיעה לאזור הנרתיק אצל נשים, ומתחילה לעשות שם בעיות…
כדי להשאיר את הפטריה בשליטה, מומלץ להפחית בצריכת סוכר על כל סוגיו, פחמימות פשוטות (כמו קמח לבן), חלב ושמרים.  כשהפטריה יוצאת משליטה – הקפידו על כמה שבועות של הימנעות מוחלטת ממזונות אלו.

טיפים נוספים לאורח חיים שיעזור להפחית את הפטרת באזור

1. הימנעו לחלוטין מתחתוניות, פרט לימי הוסת. התחתוניות גורמות לאזור הנתיק להיות בעל תנאים מושלמים להשתרשות הפטריה.
2. הימנעו מלבוש צמוד מדי באזור המפשעה.
3. לבשו תחתונים מכותנה ולא מחומרים אטומים שאינם מאפשרים לאזור “לנשום” ולהתאוורר.
4. אל תשמשו בתרחיצים אינטימיים סינתטיים. הם מכילים חומרים שמגרים את העור ומוצאים את האזור מהאיזון הטבעי שלו, מה שרק יקל על הפטריה להשתרש. השתמשו בתרחיצים טבעיים ועדינים לשטיפה חיצונית של האזור ולא יותר מכך.

ואם בכל זאת צצה פטריה בנרתיק?

כדאי מאוד להתחיל לטפל בפטריה מיד עם הופעת הסימנים הראשונים שלה, כי אז גדל הסיכוי להצליח להתמודד איתה, תוך הימנעות מטיפול תרופתי. פטריה בנרתיק תתבטא בעיקר בגרד והפרשות מרובות, בעלות צבע, מרקם וריח שונה מהרגיל.

אם אתן סובלות מפטריה בנרתיק – קנו חומץ תפוחים טבעי שיעזור לכן להתגבר עליה. וודאו שחומץ התפוחים שרכשתן הוא טבעי ואיכותי. בדרך כלל תמצאו אותו בבתי הטבע, או במדפים הייעודיים למוצרי טבע ברשתות השיווק השונות. חומץ תפוחים איכותי מגיע בבקבוק זכוכית כהה בדרך כלל ואם תנערו אותו ממש מעט, תבחינו במשקעים שיזוזו עם הניעור. צבע החומץ כהה ועכור, ריחו (וטעמו) חזקים מאוד.

מה עושים עם חומץ התפוחים?

 ערבבו כף אחת של חומץ תפוחים בחצי כוס מים והשתמשו בתמיסה כדי לשטוף את הנרתיק. חזרו על הפעולה כ- 3 פעמים ביום למשך כשבוע. במידה ואין שיפור תוך יום-יומיים – גשו מיד לקבלת טיפול רפואי.

בהזדמנות זו אציין שקיים מידע ברשת על שימוש בשמן אתרי עץ התה לטיפול בפטריה. שמן זה אכן טוב לטיפול בפטריות, אך הוא עושה נזק לרקמה הרירית העדינה של הנרתיק, לכן אני ממליצה מאוד שלא להשתמש בו לטיפול בפטרת הנרתיק.

הכותבת היא אורלי תגר, ארומתרפיסטית ומומחית לרוקחות וקוסמטיקה טבעית.

    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות