לאכול בחוץ עם אלרגיה – כל מה שחשוב מאד לדעת

סובלים מאלרגיה למזון? הנה טיפים חשובים שיאפשרו לכם לצאת וליהנות מארוחה בחוץ.

זה לא פשוט לאכול בחוץ בלב שקט כאשר אנו (או האהובים שלנו) לוקים באלרגיה לסוג מסוים של מזון. התקפים אלרגיים עלולים להוביל לפגיעה בבריאות שלנו, ובמקרים קיצוניים להסתיים רע מאוד. אין זה אומר שבגלל האלרגיה שלכם עליכם לוותר על בילוי במסעדות, אך חשוב מאוד לצמצם את הסיכונים שלכם. כדי שתיהנו מארוחה טובה שלא תסתיים חלילה בבית חולים, חשוב שתדעו איך מתמודדים נכון עם אכילה במסעדה. אז הנה לפניכם המדריך המלא לאכילה בחוץ עבור אנשים שיש להם אלרגיה למזון. בואו נצא לדרך ושיהיה בתיאבון.

תמונה: shutterstock

בחירת מסעדה

יש לא מעט המלצות ברשת למסעדות שונות שיכולות להיות טובות יותר ומומלצות יותר לסובלים מאלרגיה. כמובן, שכל אלרגיה תהווה מגבלה אחרת, ויתאימו לה סוגי מסעדות אחרים.
אם אתם אלרגיים לגבינות ולמוצרי חלב – עדיף לו לבחור מסעדה כשרה שמגישה בשרים ודגים. כך תוכלו להפחית את הסיכון שבמנה שלכם יהיה רכיב חלבי כלשהו. כמובן, שכבר היו מקרים מעולם – בחורה בת 23 בשם אושר דרעי שאלרגית למוצרי חלב, הגיעה למסעדת בשרים כשרה והזמינה קינוח פרווה. אלא שהוגש לה קינוח חלבי עם קצפת שהוביל למותה. לכן, חשוב תמיד לוודא מהם הרכיבים שיש במנה.

אם אתם אלרגיים לאגוזים, בוטנים וכיוצא בזאת – עדיף להיזהר ואף להימנע ממסעדות אסייתיות הנוהגות לפזר בוטנים מעל למנות. גם גלידריות ויוגורטיות חייבות להיות תחת השגחה קפדנית מצדכם, מאחר ופעמים רבות אגוזים ובוטנים הם חלק מהרכיבים בגלידה.

מומלץ לחקור ולהתייעץ עם גורמים רלוונטיים, על מנת לוודא שאתם בוחרים מסעדה נכונה. תוכלו לבחון מספר קבוצות רלוונטיות לעניין לרבות עמותת יה״ל, ולהיוועץ עמן לגבי בתי עסק ידועים שמתאימים לבילוי ואכילה עבור בעלי אלרגיות מסוימות.

תמונה: shutterstock

בחירת המנה הנכונה

 גם לאחר שבחרנו לבסוף מסעדה, יש חשיבות עליונה ליידע את המסעדה שמגיע אדם או ילד בעל אלרגיה. זה יעודד שיתוף פעולה, ויגביר את הזהירות בעת הכנת והגשת המנות.
כאמור, כאשר אתם מזמינים את המנה – חקרו ובדקו לעומק את רשימת רכיבי המנה. בקשו ליידע את המלצר על המנה שבחרתם, ולהדגיש שנית את מושא האלרגיה שלכם או של ילדכם. בקשו שגם בעת ההכנה, הצוות יקפיד לבחון את המשטחים, הכלים והחומרים הסובבים את המנה, על מנת לאפשר שלא ייוצר מגע בין החומר האלרגי לבין המנה שלכם. כך תמזערו את הסיכון שמזון שאליו אתם אלרגיים יגיע אליכם לצלחת.


הגיעו למסעדה תמיד עם מזרק אפיפן

מזרק אפיפן הוא גלגל הצלה עבור אנשים הסובלים מאלרגיה. זהו מזרק המכיל אדרנלין שמסייע לטיפול ראשוני בעת תגובה אלרגית קשה ומסכנת חיים. חשוב להקפיד לקחת עמכם מזרק שכזה בכל בילוי במסעדה ולשים לעצמכם תזכורת שכזאת לפני כל יציאה מהבית.

מזרק אפיפן. תמונה: shutterstock

הקפידו להתייעץ

בסופו של דבר, אכילה בחוץ עם חולה אלרגיה היא מורכבת ויש לשים לב ללא מעט גורמים לאורך התהליך. הקיפו את עצמכם באנשים שנמצאים באותה הסירה, בקשו והחליפו המלצות והנחיות, והיוועצו עם גורמים מקצועיים ככל שתצטרכו. דרך תקשורת נכונה, תוכלו לוודא שאתם לא מפספסים שום דבר, מסייעים לחברים שלכם לקבל החלטות נבונות יותר, ומקדמים לקדמת הבמה מסעדות שעונות לצורך שלכם לכם בתור אנשים עם אלרגיה. כל אלו יחד בהחלט יביאו לשיפור משמעותי בגזרה זו ולאכילה בטוחה ונינוחה יותר בחוץ.

* הכתוב במאמר זה לא נכתב על ידי גורם רפואי ואין בו להחליף כל התייעצות ספציפית וסיוע פרטני. אנו ממליצים לפנות לרופא המטפל שלכם ולגורמי מקצוע בעלי נסיון וידע רפואי למתן ייעוץ והכוונה.

עקבו אחרי ערוץ הבריאות

0 תגובות