לגוף ולנפש, לילדים ולכם

איך לייצר זמן איכות עם הילדים שגם משפר את איכות החיים שלכם וגם מתאים ללו"ז.

  • בישול

חלקנו מתחברים יותר וחלק פחות, חלק מזמינים יותר וחלק פחות. אבל לא משנה מה, בסופו של דבר צריך לאכול, אז למה לא להפוך את זה לפעילות? אף אחד לא מצפה מהילד להיות שף מקצועי (אם כי בערוץ האוכל יש מתכונים לכל רמה) אבל שיתוף הילדים בתהליך ההכנה יוצר תחושת הצלחה חיובית אצל הילדים, מגבש ונוטה לעזור לילדים לאכול מגוון רחב יותר של מאכלים (עדיף להתחיל בתקופה שחוש הטעם שלהם לא נשלט על ידי ביסלי וקינדר).

  • שמנים ארומטיים

הטיפול המשלים בשמנים ארומטיים פרץ לא מזמן לתודעה וגם היום יש אנשים שלא בהכרח מכירים את ההיתרונות של השמנים הטבעיים, חוץ מהריח הנעים, שילוב של בחירת שמנים לפני טקס השינה יכול להיום גם חוויתי וגם לגביר את איכות השינה. במידה ואתם פחות מאמינים ברפואה אלטרנטיבית, זה לגיטמי לגמרי, למזלינו יש גם שמנים שגם יודעים לדחות יתושים וגם להפיץ ריח טוב (ומי מאיתנו לא מאמין בלדחות יתושים), כמובן שממומלץ לעשות מחקר לפני השימוש.

  • יוגה

לא לפחד, זה יכול להיות רק חמש דק, איזה הורה לא צריך חמש דק של רוגע? מוקדם בבוקר או לפני השינה, תרגול יוגה יכול לעזור גם בפן הפיזי וגם בפן הנפשי של הילדים וגם שלכם, לא חייב להיות מדריך או ללכת לחוג, גם כמה סרטוני תרגול בסיסיים ביוטיוב יעשו את העבובה.

  • סדר

זה אומנם נשמע קצת מוזר אבל מאוד מומלץ לילדים קטנים, ללמד את הילדים איך לקפל כביסה או לסדר דברים ביחד בארון לא נראים להם כמו מטלה, לפחות לא בהתחלה, אפשר ורצוי מגיל קטן להעביר להם את עקרונות הסדר בדרך כיפית ונעימה, לא רק שהבית יהיה מוסדר אלא בנוסף הילדים יגדלו עם ההבנה שהם חלק מתהליך הסידור, במפתיע החלק הקשה בתהליך הינו ההתמדה.

  • גינון

גם אם אין לכם גינה ואפילו אם זה רק סוקולנט (צמח קטן עם מינימום טיפול), טיפול בצמחים יכול להיות פעילות מאוד מעשירה בשביל הילדים, לא דורשת יותר מדי משאבים, מלמדת על אחריות, תהליכים ואם שותלים ירקות אז הפעילות בסוף גם טעימה.

המשימה לא פשוטה אבל בסוף שווה את המאמץ, מוזמנים לספר לנו על החוויות שלכם ועל המלצות חדשות ומפתיעות.

עקבו אחרי ערוץ הבריאות

0 תגובות