החורף הוא לא משחק ילדים

החורף הישראלי אולי קליל יחסית למקומות אחרים, אבל לילדים הישראלים? זה כבר משהו אחר.

שינוי, גם כשהוא לטובה, יכול לפעמים להיות לא פשוט. לא משנה מה הגיל שלנו וכמה נסיון חיים צברנו, בכל שנה שוב ושוב מכה עלינו שינוי שאף אחד לא יכול לעצור- חילופי העונות.

תקופת המעבר הזאת בה אנו עוברים ממאוורר לשמיכת פוך ומאייס קפה לשוקו חם, יכולה להציב לנו לא מעט אתגרים. יחד עם הרוח הקרירה, הגשמים, בוץ וחולי שהחורף שלנו מפזר לנו בנדיבות, קיימת עוד בעיה קטנה שלפעמים הופכת לסיוט לא קטן.

שינוי של השינה לילדים קטנים או אפילו בוגרים יותר, יכול לגרום למצבי רוח משתנים, רגזנות או למחסור באנרגיה. אפקט הדומינו הזה לא נשאר רק אצל הילדים שרוצים שנ"ץ. כאשר השגרה של הילד מופרעת, הילד יפריע לשגרה של ההורה.

איך להרגיל את הילדים לשעון החורף?

  1. לקחת הכל בקלות – חדשות טובות, הגישה שלכם היא חלק עיקרי מהמבצע המורכב הזה, וכמו בכל מבצע צבאי טוב, צריך לבנות אסטרטגיה מוצקה ולא להראות שאתם מתרגשים לקראת הבאות. אם לא תהפכו את זה לעניין, השינוי פשוט לא יהיה מעניין.
  2. עיצוב סביבתי – על השמש כבר לא נצליח להשתלט, אבל לקנות וילונות זה לחלוטין בגדר האפשרי. שליטה בתאורה עוזרת לשמור של שינה רציפה של הילדים ולא מאפשרת לקרני השמש אשר החליטו להגיע מוקדם, להכניס את הגוף למצב התעוררות.
  3. לרענן את השגרה – זאת הזדמנות מצויינת לרענן את שגרת היום שלכם ולהכניס כמה הרגלים חדשים וכמובן שצריך להתאים את השגרה החדשה לשעון החדש. רצויי להקדים קצת את טקסי השינה של הילדים במידה ואתם משפחה אשר נוהגת לקום מוקדם, ואם אתם משפחה שיש לה טיפה יותר זמן להתארגן בבקרים- זכיתם, המעבר שלכם יכול להיות הרבה יותר הדרגתי.

אז קחו פיג'מה חמימה, נעלי בית פרוותיות ואמרו שלום לחורף.

עקבו אחרי ערוץ החיים הטובים

0 תגובות