ככה את יפה: אידיאל היופי הנשי, היום ובעבר

 אנה ברנובסקי, הבעלים של קליניקות Beyond לאסתטיקת הפנים, בשיחה עם נועה תשבי על המראה הנשי של היום לעומת מה שהיה מקובל בעבר.

אידיאל היופי השתנה לאורך השנים. בשנות ה-20′ וה-30′, אידיאל היופי הנשי היה גאסטבי סטייל – גוף נשי המשדר רוך, עם שמלות הסווינג הרכות. נשים נהגו להתאפר באופן שיגדיל את עיניהן וישווה להן מראה של עיניים עגולות, במראה מאד מתוק, בובתי ותמים. השפתיים היו מסותתות ואדומות, עור הפנים חיוור-פורצלני ותסרוקות השיער קצרות סביב הפנים, ללא הדגשה של עצמות לחיים גבוהות.

תמונה: shutterstock

בשנות ה-50′ וה-60′, נשים שמרו על המראה הבובתי-נשי עם צבעי בייבי ורודים ותכלת וריסים מלאכותיים. האיליינר הומצא בשנים אלה, ואיתו העיניים החתוליות המודגשות, לצד הדגשה של עצמות הלחיים בסומק.

בשנות ה-80′, עם נסיקתן של הסופר-מודלס קלאודיה שיפר, נעמי קמפבל וסינדי קרופורד, אידיאל היופי הציג נשים חופשיות, אתלטיות, בעלות שיער ארוך ופזור, עצמות לחיים גבוהות, עור חלק ומטופח, ולראשונה גם שזוף וברונטי.

תמונה: shutterstock

בסוף שנות ה-90′, בעיקר בארצות הברית, חל מהפך כשנשים החלו להשתמש ברפואה המתקדמת להשגת אידאל היופי של התקופה. כך ניתן לראות התערבות מלאכותית במראה האישה, שכמעט ומתעלם מהאנטומיה הטבעית שלה, והופך את אידיאל היופי למשהו מאוד פלסטי, כמו חזה גדול, אף סולד, בניית לחיים גבוהות ועיניים גדולות וחסרות הבעה. אחת הנשים המדגימות באופן קיצוני את אידיאל היופי היא פמלה אנדרסון.

תמונה: shutterstock

בשנים האחרונות חלה תפנית מרעננת באידיאל היופי הנשי, כשמודל האשה הבריאה נכנס למרכז הבמה והזיז הצידה את המראה המנותח והלא-טבעי. מדובר במראה של אישה שלמה יותר, המשלימה עם נתוני היופי הטבעיים שלה, ומחפשת לרענן את המראה, כך שיהיה חיוני, נשי ואלגנטי, מבלי לשנותו.

האישה המודרנית מאמצת את החזרה לדברים טבעיים –  בסגנון איפור שהוא יותר זריקת צבע, TINT טבעי וקליל, במוצרים שהיא בוחרת בתחום טיפוח העור והקוסמטיקה – היא תבדוק אם הם ידידותיים לסביבה ועשויים מחומרים טבעיים.
גם בטיפולים האסתטיים חל מהפך – נשים כבר לא רצות לערוך ניתוחים שמשנים את המראה שלהן. הן מאמצות את טיפולי ההזרקות העושים שימוש בחומרים טבעיים, שגם מעניקים סוג של תוסף תזונה בריא וחיוני לעור הפנים וגם משווים לאישה מראה רענן וטבעי, לא מנותח או קפוא מדי. במילים אחרות – יותר טבע ופחות צבע.

נראה כי התקופה הקרובה תביא איתה את ההבנה שנשים יכולות להיות יפות כמו שהן, בכל מידה ובכל גיל, ושהאישה המושלמת לא חייבת להיות בשנות ה-20 לחייה, עם רגליים שלא נגמרות, אלא מספיק שתהיה מיוחדת בדרכה שלה ושלמה עם המראה שלה.

    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות