כשכסף פוגש סגנון: עיצוב בתים טוסקניים יוקרתיים

עיצוב טוסקני. נשמע מעולה. אבל מה זה אומר בעצם? שאלנו את נסטור סנדבנק, אדריכל ארגנטינאי שלמד אדריכלות במילאנו ומתגורר כיום בישראל, ומעצב בתים ברמה הגבוהה ביותר, ללקוחות שכסף לא מטריד אותם…


העיצוב האיטלקי, שמקורו בחבל טוסקנה, הממוקם לאורך חום הים של איטליה, הפך לנפוץ בקרב הישראלים, שמרגישים נוח עם הסגנון הים תיכוני, שמשדר גם סטייל אירופאי קלאסי.
סגנון עיצוב טוסקני משפיע על עיצוב כל חלקי הבית, החל מדלת הכניסה המרשימה, הסלון, המטבח, הגינה ועד לחדר השינה.
עיצוב הבית, בחבל טוסקנה, מושפע מהצמחייה הטבעית המקיפה אותו ומחיי הכפר. הריצוף האופייני לבתים הטוסקנים הוא באריחי טרה קוטה, המדמים עבודת יד. הגוונים השולטים בבית הטוסקני ובגינה הם צבעי אדמה, חמרה, ירוק זית. המבנה החיצוני של הבית מחופה לרוב באריחי אבן. בפנים הבית שולט העץ. הקמין הוא פריט חובה. כך גם וילונות הקרושה ומפות רקומות בעבודת יד. הפטיו והגן הם לב הבית: עשבי תיבול, ורדים, כרמים ואקלים ים תיכוני יוצרים דיאלוג בין החוץ לפנים הבית.

טקסטיל בעיצוב הטוסקני

הטקסטיל הוא רכיב מאד משמעותי בעיצוב הטוסקני, כמו גם בעיצוב בסגנון פרובנס ועיצוב ויקטוריני.
באמצעות פתרונות הצללה מטקסטיל אנחנו, למעשה, מלבישים את הבית.

שילוב נוף (צילום: דומוס וילונות מעוצבים)
סגנון כפרי (צילום: דומוס וילונות מעוצבים)

הווילונות יהיו עשויים, לרוב, מפשתן או משי, בדים יוקרתיים מאוד שמגיעים למחירים של אלפי שקלים למטר. לכל סגנון יש שיטות תפירה משלו, גלייד, כפלים או תפירה מרושלת למראה זרוק.

המטבח בעיצוב הטוסקני

קיימים שני סגנונות עיקריים:
מטבח פרובנס- מטבח מעץ אלון מרוח בשמן שלוקח אותנו למחוזות צרפת. ניחוח העץ והעיצוב המסיבי המיוחד מקנה תחושה כפרית וחמימה במיוחד. היחידות הגבוהות בסגנון מטבח זה, טומנות בתוכן מקרר אינטגרלי ויחידת מזווה עשויה כולה מעץ אלון, ולצידן כוננית פתוחה למרקחת הריבות. האי רחב הידיים ממוקם במרכז ומשרת את הפונקציה של בישול, אכילה, ואפיה. כל זה מוסיף נופך משפחתי.
מטבח כפרי- מטבח בעל נוכחות מסיבית ואלגנטית. עץ המייפל החם, המאפיין את המטבח זה, מדגיש את הסגנון. זהו מטבח פונקציונלי ונוח, בו היחידות העליונות והתאים הפתוחים יוצרים איזון בחלל.

מראה כפרי קלאסי (צילום: מטבחי דקור)
מטבח קלאסי (צילום: מטבחי דקור)
נגיעות קלאסיות למטבח פונקציונלי (צילום: מטבחי דקור)
מטבח עם שני איים משולבים (צילום: מטבחי דקור)

    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות