10 טיפים שיעזרו לכם לקראת החתונה

הוא כרע ברך והציע – מזל טוב ובשעה טובה! אחרי שהודעתם למשפחה והחברים והיו לא מעט דמעות של אושר – איך בכלל מתחילים את הארגונים? אנחנו באנו לעשות קצת סדר

ארגון חתונה יכול להיתפס כמשהו שקשה, מבלבל, מורט עצבים ובאופן כללי – תיק לא קטן. אבל אם עובדים בצורה מסודרת ורגועה (כמה שאפשר…) זה יכול להיות אפילו ממש ממש מהנה! אז לפני שאתם ממהרים לפנות למארגנת חתונות שתעלה לכם לא מעט – הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לעבור את ההכנות ליום המיוחל בצורה עצמאית, קלה ושקטה יותר.


קודם כל – לפתוח טבלת אקסל

מעכשיו אקסל הוא חברכם הטוב ביותר. המתכון לעבודה בצורה הכי מסודרת שיכולה להיות הוא לאגד את כל המידע שלכם בטבלת אקסל מסודרת שמחולקת לגיליונות לפי נושאים – החל מרשימת המוזמנים שלכם, האולמות שתרצו לבדוק, ועד לספקים שונים שביררתם איתם – וכמובן מה העלויות עבור כל דבר. חשוב שכל המידע יהיה לכם פרוס מול העיניים בצורה הכי זמינה.

משימות זו שמחה

לאחר שפתחתם טבלת אקסל עם גיליונות מסודרים – זה הזמן להבין בכלל מה יש לכם לעשות? איזה משימות עומדות בפניכם עד שתגיעו ליום המיוחל? תנסו לעשות "טו דו ליסט" שיכלול כמה שיותר משימות שידוע לכם עליהן מראש. כמובן שהרבה פעמים כל משימה מולידה עוד משימות – אבל חשוב שתמיד הכל יהיה כתוב ומסודר.

תקציב ידוע מראש

אם קבעתם כמה אתם מוכנים להשקיע במחיר למנה, בדיג'יי, בצלמים – ובעצם בכל דבר אחר שאתם צריכים לחתונה – זה כבר מקל עליכם את החיפושים והחשיבה. תחשבו עם עצמכם טוב טוב כמה אתם מוכנים להשקיע עבור כל ספק, מה חשוב לכם יותר ומה פחות ותבואו מוכנים מראש.

לו"ז מסודר

כמו שחשוב שיהיה תקציב ידוע מראש- חשוב גם שיהיה לכם לו"ז ודד-ליין לכל דבר. תקבעו לעצמכם יעדים ריאליים עבור כל משימה שמגיעה, וכמובן שהמשימות יהיו מסודרות בצורה כרונולוגית. זה יקל עליכם את התהליך ותדעו מה אתם אמורים לעשות בכל זמן עד האירוע עצמו.

הימנעו מ"אובר" בדיקות ובירורים

לראות 20 אולמות, להיפגש עם 40 ספקים שונים – זה יבזבז לכם המון זמן, אנרגיה ובעיקר יגרום לכם לבלבול.  אתם לא תצליחו לצאת מזה, יהיה לכם יותר מידע על הראש ובסוף לא תדעו מה לעשות ותישארו עם המון סימני שאלה. המלצה שלנו – לראות 4-5 אולמות, ולהיפגש עם 2-3 ספקים. הרי גם ככה אתם עושים בירור מקדים על ספקים ואולמות – אז יהיה לכם בסיס של מידע לעבוד איתו ולחשוב מה תבחרו לאחר הפגישה עצמה.

איפה בכלל מתחילים לחפש?

למזלנו אנחנו בעידן של רשתות חברתיות, ואם יש משהו שהוא סופר מונגש זה מידע על אולמות וספקים. יש לא מעט עמודי פייסבוק שדרכם תוכלו למצוא המלצות (או דיס-המלצות) ממתחתנים אחרים וזה משהו שמאוד יכול לסייע. עוד דרך זה תמיד להיעזר בחברים שמכירים ספקים – להגיע למישהו ששמעתם עליו באופן אישי ומהמלצה של חבר קרוב זה הרבה יותר כיף!

Adobe stock

רשימת שאלות לספקים

אחד הדברים הכי חשובים שאתם צריכים לעשות זה לבוא עם רשימת שאלות מסודרת לספקים שאתם נפגשים איתם. כמובן שבשורה התחתונה הכי חשוב זה כמה הם לוקחים- אבל אם מדובר בצלם למשל חשוב גם להבין אחרי כמה זמן מקבלים את החומרים, האם יש ביטוח, מהם תנאי הביטול, מתי ואיך מתבצע התשלום, לכמה מינימום תמונות הוא מתחייב וכן הלאה. תנסו אפילו לבדוק עם חברים קרובים שכבר התחתנו מה עלה בפגישות שלהם עם הספקים שלהם ותנסו לשאוב רעיונות. אל תתביישו לשאול את כל מה שאתם רוצים לדעת!

תבחרו מלווים שיודעים באמת ללוות

אז חוץ מהתפקיד שלהם להיות איתכם מהבוקר ביום המאושר ולעשות הרבה שמח ופאן באירוע – הם גם לגמרי יכולים לעזור לכם עם ההכנות שלפני. לעזור בחיפוש ספקים, בחיפוש אולמות ואפילו להיות אוזן קשבת לשפוך את כל מה שעל ליבכם. תיעזרו בהם ותכינו אותם לכך שתצטרכו את עזרתם לאורך כל התהליך. אם הם חברים טובים – הם כמובן ישמחו לקחת חלק מההכנות ליום המאושר שלכם.

Adobe Stock

תדעו מתי לעשות פסק זמן

החודשים הראשונים של ההכנות הם תמיד אינטנסיביים יותר – רשימת מוזמנים, אולמות, ספקים, איפור שיער, שמלה ועוד ועוד ועוד.. אבל צריך לדעת מתי לקחת רגע אוויר בין משימה למשימה כדי לבוא באנרגיה מחודשת למשימה הבאה. אם אתם רואים שיש לכם זמני רגיעה קלים בין לבין תהנו מהם ואל תחשבו על ההכנות לחתונה – זה בסדר קצת ואפילו חשוב קצת לשחרר.

הכי חשוב – תהנו מהדרך

כמו שכבר ציינו, הכנות לחתונה זה דבר לא פשוט ויכול מאוד להתיש. אבל בסופו של דבר זו הדרך שלכם ביחד לעבר היום המאושר בחייכם. תנסו להנות מהדרך הזו. תבואו מראש בידיעה שזה משהו שדורש המון הכנות, אינסוף טלפונים ומצריך הרבה אנרגיות. יהיו לא מעט ימים מורטי עצבים בדרך, אולי קצת דרמות – אבל זה לגמרי שווה את זה בסופו של דבר כשתעמדו מתחת לחופה, תסתכלו אחד לשנייה בעיניים ותבינו שהכל שטויות לעומת האושר שלכם שאתם עומדים לחוות ביחד ולנצח.

שיהיה במזל טוב!

    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות