המדריך המלא לסידור הבית – משימת ששת השלבים

רוצים לסדר את הבית שלכם ולא בטוחים איך להתחיל? אנחנו מבינים לליבכם. סידור הבית הינו משימה לא פשוטה שדורשת זמן, חשיבה מרובה וכוח התמדה – גם כאשר המשימה מתארכת או מסתבכת. ארגנו לכם את 6 השלבים לסידור הבית

למזלכם, יש דרך לעשות זאת ולהשיג בית מסודר כמו בקטלוג. באמצעות המדריך הזה תצליחו להשיג בית מאורגן, חכם ונוח בלי להסתבך כלל וכלל!השלב הראשון : ערכו תוכנית מסודרת

בראש ובראשונה, לפני שאתם מתחילים לסדר את הבית,  עליכם להכין תכנית מסודרת. אי אפשר להתחיל שום משימה מסועפת בלי לבחון את כל אופציות הפעולה ולתכנן את התוכנית הייחודית שלכם. הכינו רשימה שבה תמיינו את כל החפצים שיש לכם, וכך תבינו  איפה כל דבר צריך להיות, ובתוך אילו כלים וארגוניות יש להכניס כל דבר. רק אז התחילו במלאכת הארגון עצמה.


השלב השני : מיון והיפרדות

אם אתם רוצים בית באמת מתוקתק – השלב הראשון יהיה לומר שלום ולא להתראות ללא מעט פריטים. ההנחה הרווחת היא שכל דבר שלא נעשה בו שימוש מעל חצי שנה – צריך ללכת, בין אם זה בגד, סיר או אפילו כרית נוי ממש מיוחדת. למיין ולהיפרד – זה הצעד השני והקריטי בסידור הבית. אחריו – הכל יהיה הרבה, הרבה יותר פשוט.

השלב השלישי : ניקיון

לאחר שמיינתם את כל החפצים והבנתם מה נשאר – השלב הבא הוא לנקות את כל החללים כמו שצריך ולא לחפף עד שהכל מבריק ומצוחצח. השתמשו בחומרי ניקוי המותאמים למשטחים כמו ספריי לריהוט עבור ארון הבגדים שלכם, עברו עם מטאטא על כל החלל (כולל מתחת לריהוט) ונקו את כל הפינות שאולי הזנחתם עם השנים.


השלב הרביעי : הארגון

זה השלב הקריטי. תכננתם, מיינתם, ניקיתם ועכשיו הזמן להתחיל לסדר ולארגן את החפצים שנותרו במקומות הייעודיים שבחרתם להם. מומלץ להיעזר בקופסאות אחסון, בארגונית המיועדת למיון הלבשה תחתונה וגרביים, ולפתרונות אחסון אחרים כמו כונניות וכוורות שיעזרו לכם להשליט סדר בבית שלכם.


השלב החמישי : שימור

מעתה והלאה – אתם חייבים להיות נאמנים לתוכנית שבניתם ולכל מה שעשיתם. אל תהססו לסדר את החללים שלכם באופן תמידי ולא להתפשר על דבר בדרך. משהו לא במקום? החזירו אותו מיד. קיפול התפקשש? סדרו אותו ללא דחיינות. זו היא הדרך היעילה והיחידה לשמור על מה שביצעתם ולא להחזיר את המצב לקדמותו מהר מדי. שימור זה קשה וזו הסתגלות לאורח חיים חדש. אז אל תהיו קשים עם עצמכם אם זה לא לוקח יום ולא יומיים לעשות את זה כמו שצריך.


השלב השישי : להימנע אקטיבית מאגרנות

הצרה שהופכת את הבית שלנו למבולגן היא על פי רוב ריבוי פריטים – בין אם אלו פריטים מיותרים בחלל כמו שידה ישנה שאין בה שימוש, ובין אם אלו פריטים בכמות גדולה ממה שאנו באמת זקוקים לה – כמו יותר מדי בגדים. חלק מהותי ביותר בשמירה על חלל נקי ומסודר הוא להיפטר מהרגל האגרנות. כבר עשיתם את כל הצעדים לעבר בית מסודר, נקי ומושלם – אז אל תהססו לשמור עליו כך!

לסיכום, אין לנו ספק שמדובר במשימה מורכבת ורבת שלבים, אבל כל תהליך מתחיל בצעד אחד ראשון. בית מסודר הוא מקום שיכול לשמר ראש נקי וחיים בריאים, נוחים ונעימים יותר. גם אם זה לוקח זמן לסגל את ההרגלים החדשים שלכם, המשיכו בדרך ואל תאבדו אמונה בתהליך. בהצלחה!

    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות