עשו זאת בעצמכם: אדנית בעיצוב גינה מהאגדות

איך להכין אדנית מרשימה לבית, למרפסת או לגינה עם צמחים, קישוטים ומפל, שנראית כמו מהאגדות.

מערכת
23.09.2021

אם חסר לכם ירוק בעיניים, או שאתם רוצים להוסיף קצת צבע לחלון, למרפסת או לחצר שלכם, הנה אדנית פיות שתוכלו לעשות בעצמכם עם פרחים, קישוטים ואפילו מפל קטן. למי שיש ילדים ומחפש פעילות לשבת, זה ימלא לכם את היום, ואנחנו בטוחים שהם ישמחו ללכלך אתכם את הידיים.

ככה זה נראה:

וככה עושים את זה:

קודם כל, תגדירו לעצמכם בדיוק מה אתם רוצים: תבחרו את המקום שתרצו למקם את האדנית כי זה ישפיע על בחירת הצמחים – יש כאלו שזקוקים ליותר אור, פחות קור וכ”ו; תבחרו את צבעים שתרצו לראות בעיניים ואת גודל האדנית.

עם הנתונים האלו גשו למשתלה הקרובה והגדירו לגנן מה אתם רוצים. הוא כבר ידאג לעשות את השילובים הנכונים בשבילכם ולמצוא את האדנית שתתאים לזה בדיוק.

ודאו שבתחתית האדנית יש חור לניקוז מים עודפים.

הגעתם הביתה,

1.      מלאו את האדנית באדמה המתאימה לשתילה (טוף)

2.      קחו שניה לראות את כל מה שקניתם ותכננו מראש מה ליד מה (צבעים, גדלים). כשיש לכם תמונה בראש איך אתם רוצים שזה ייראה, התחילו לשתול – קודם הגדולים והגבוהים ומשם לקטנים יותר. והיי, זהירות על השורשים, כסו אותם באדמה.

3.      עכשיו מתחיל הכיף האמתי, הוסיפו אביזרי גינה ועצבו לכם ממלכה מהחלומות. גמדים, פיות וכל קישוט שתרצו.

4.      כדי לקבל מפל קטן – קחו מיכל פלסטיק; שימו בו משאבת מים הכי קטנה שתמצאו; הכניסו את המשאבה לתחתית המיכל; את כבל החשמל הסתירו בין הצמחייה; כסו באבנים גדולות את המשאבה על מנת לייצבה; לרווחים שנשארו בין האבנים, הכניסו חצץ; מלאו את מיכל הפלסטיק במים, וחתכו את צינור המים; הכניסו לחשמל. כדי לנתב את המים וליצור את עוצמת פעפוע המים הרצויה, שחקו עם האבנים והטו את הזרימה.

תתחדשו! יש לכם גינה מקסימה שעושה טוב על הלב.

עקבו אחרי ערוץ החיים הטובים

0 תגובות