איך לבחור גוון נכון לצביעת השיער?

בחירת הגוון המתאים לצביעת שיער חיונית להשגת תוצאה מחמיאה ומשביעה. הנה כמה טיפים שיעזרו לכן לבחור את גוון צבע השיער הנכון – בדרך לקבלת התוצאה הטובה ביותר

הכתבה בשיתוף loreal paris

קרדיט: pexels

לקיחה בחשבון של גוון העור

יש לבחור צבע שיער המשלים את גוון העור שלכן. גוונים חמים כמו אדומים, כתומים וחומים חמים מתאימים לרוב לאנשים עם נימה חמה, בעוד שגוונים קרירים כמו זהוב אפר וחומים קרירים מתאימים לבעלי גוונים קרירים. מהסיבה הזאת, קיימת חשיבות גבוהה לקחת בחשבון את גוון העור בעת קבלת ההחלטה.

שימת דגש על גוון הנימים

זה אולי יכול להישמע מוזר אבל בעת בחירת גוון השיער יש לשים דגש גם על גוון הנימים. בכדי להשיג את המטרה יש לבחון את הוורידים על פרק היד. ורידים ירקרקים מרמזים על תת גוונים חמים, ורידים כחלחלים מצביעים על תת גוונים קרירים, ושילוב עשוי לרמז על תת גוונים ניטרליים.

התאמה לצבע העיניים

לפני שבוחרים צבע לשיער,  כדאי גם לשקול את צבע העיניים. גוונים מסוימים יכולים לשפר את היופי הטבעי של העיניים. לדוגמה, חומים חמים יכולים להשלים עיניים ירוקות, בעוד שגוונים קרירים עשויים להתאים ואף לשפר את העיניים הכחולות.

העריכו את צבע השיער הנוכחי שלכם

אם אתן כבר צובעות את השיער שלכן, כדאי לשקול את הגוון הנוכחי ולענות על השאלה האם אתן רוצות לשמור על אותו הגוון או לפעול על מנת לשנות אותו. בצעו התאמות בהדרגה למעבר טבעי יותר.

קחו בחשבון את אורח חיים

בהליך בחירת גוון לשיער כדאי לשקול את אורח החיים וכחלק מכך, על מידת ההשקעה בתחזוקה עליהם אתן מוכנות להתחייב. צבעים מסוימים דורשים טאצ' – אפים תכופים יותר וטיפול כדי לשמור על חיוניות.

בחינת הארון שלכן

כדאי לבחור את ארון הבגדים, כאשר צבעי הבגדים יכולים גם להשפיע על בחירת צבע השיער שלכן. אם לדוגמא, אתן לובשות הרבה גוונים חמים, צבע שיער חם עשוי להשלים את המראה הכללי שלכן.

ניסוי עם צבע שיער זמני

אם אינכן בטוחות לגבי הצבע או גוון השיער שיתאים לכן בצורה המיטבית, ההמלצה היא לנסות צבע שיער זמני או הדגשות לפני שאתה מתחייב לשינוי קבוע. דבר זה יאפשר לכן לבדוק גוונים שונים ללא השלכות ארוכות טווח ובמידת הצורך תמיד קיימת אפשרות לשנות ולבחור בגוון אחר – למרות שבשינוי גוונים קיצוני, ההמלצה היא כמובן לפנות למעצב שיער מקצועי ולא בהכרח לבצע את הצעד הזה באופן עצמאי.

התייעצו עם איש מקצוע

כאמור לשינויי צבע מורכבים יותר או במקרים בהם אינכן בטוחות מה מתאים ונכון בעבורכן, כדאי לשקול להתייעץ עם מעצב שיער מקצועי. מעצב שיער מקצועי אוחז בידע ובכלים אשר יאפשרו להם להעריך את התכונות של השיער, הדרישות והצרכים ובהתבסס על כך להמליץ ​​על הגוונים המחמיאים ביותר.

קחו בחשבון גם את האישיות שלכן

האישיות והסגנון האישי של כל אישה אשר מתכננת לבצע את שיערה יכולים לשחק תפקיד בבחירת צבע השיער שלכן. אם אתן הרפתקניות, אולי תבחרו בצבעים נועזים, בעוד שסגנון קלאסי יותר עשוי לכוון לגוונים טבעיים.

לסיכום, דגש על כל הפרמטרים הללו יכול להשפיע במידה רבה על קבלת ההחלטות לגבי גוון השיער המתאים – בעיקר במקרים בהן המטרה שלכן היא לשנות את גוון השיער בצורה קיצונית – במקרים רבים, ההחלטה הזאת אמורה להתבסס על שיקולים מעמיקים יותר, בכדי להימנע ממצב בו תסתובבו עם צבע שיער שאתן כלל לא מתאים או כזה שאתן לא מתחברות אליו.

    הרשמה לניוזלטר

    !זמן מעולה להרשם לניוזלטר שלנו
    .הישארו מעודכנים בתכנים של כל הערוצים

    עקבו אחרינו

    0 תגובות