תחליף צמחוני לציר בקר ודגים

קודם כל, אנחנו צריכים להבין את חשיבותו של הציר. הציר מוביל טעמים ומזרים אותם לשאר המרכיבים. עומק הציר יהיה כעומק התבשיל.

אם רוצים להכין ציר מירקות אז היות ואין בירקות את העוצמה שיש בבשר או דגים, צריך המון ירקות עשירים ועשבי תיבול להעמקת הטעם.

בציר צמחוני כדאי להשתמש בירקות כמו גזר, בצל, כרישה, סלרי וירקות שורש (שורש פטרוזיליה). להוספת עמילן אפשר להוסיף תפוח אדמה ואורז להוספת סמיכות, טימין ורוזמרין בשביל האלמנט הארומטי. הספרדים משתמשים בזעפרן או תערובות אישיות שמורכבות לפי טעמו של השף.

לעומת צירי הבשר, שדורשים שעות ארוכות של בישול, בישול הירקות לא מצריך בישול מאד ארוך ובישול של שעה ורבע יעשה את העבודה. חשוב לזכור לחתוך את הירקות הקשים שבציר לחתיכות קטנות.

יש לנו שתי אפשרויות, או לבשל את הירקות ברתיחה קטנה או לטגן  קודם את הירקות בקצת שמן זית כדי להעצים את הטעם ואז להוסיף את המים. חשוב שהמים יהיו קרים כדי שהפעולה שהם יעשו לירקות תהיה של  פתיחה ולא סגירה. אני לא ממליץ להמליח את הצירים בזמן הבישול, תמיד ניתן לעשות זאת לאחר מכן.

טיפ : אחרי סינון הציר, יש לבשל אותו על אש קטנה וכך לצמצם אותו ולאחר מכן ניתן להקפיא אותו וכך תמיד יהיה לכם ציר מוכן בפריזר

עקבו אחרי ערוץ האוכל

0 תגובות

אולי יעניין אותך גם: