איזה כיריים כדאי לקנות ומה ההבדל בין סוגי הכיריים?

סקירה קצרה על כל מה שאתם צריכים לדעת!

השאלה באיזה כיריים לבחור זו שאלה שאנחנו, הטבחים, שואלים את עצמנו כל פעם מחדש כשבונים מטבח חדש.
ובכן, יש הבדלים משמעותיים בין שלושת האפשרויות שמכתיבים לנו בחירת מקור האנרגיה וסוגי כלי בישול אשר מתאימים לכל כיריים.

הנה סקירה קצרה על ההבדלים ביניהן:

  • כיריים של גז מאפשרות בישול עם שליטה מצוינת לויסות ועוצמת האש .ניתן לכבות את האש ועל ידי כך לעצור כמעט לחלוטין את פעולת הבישול. עם גז ניתן להשתמש בכל סוגי הסירים והמחבתות וחשוב מאוד לשמור טוב, טוב על ניקיון המבערים והדיסות כדי  שתהיה להבה חזקה ובצבע כחול אחיד, בכך נמנע סתימות מעצבנות ופיח שחור שילכלך לנו את תחתיות הסירים!
  • כיריים קרמיות, חשמליות היו מאוד באופנה בשנות התשעים, ניתן לווסת היטב את עוצמת ה”אש” אם כי כאן טמונה הבעיה לדעתי, המעברים הם מאוד איטיים, לוקח הרבה זמן עד שזה מתחמם ואם יש צורך להנמיך או בכלל לכבות את האש (החום), המשטח נשאר חם והתבשיל שלנו עלול להתבשל יתר על המידה. היתרון שלהם הוא שקל כמובן לנקות אותן וכמעט כל כלי בישול מתאים במידה להן אם הוא שטוח בתחתית.
  • אינדוקציה, בעצם נראית כמו משטח קרמי כשההבדל הגדול הוא שהוא לא משדר חום בצורה ישירה אלה בעזרת מגנט. איך זה עובד? צריך כלים עם תחתית כפולה עם ברזל כדי ליצור שדה מגנטי. היתרון הוא שהכיריים רק עובדות עם מגע ישיר ומפסיקות לעבוד באופן מיידי כשמסירים את הסיר או שמכבים אותו ואין חשש לבישול יתר. יתרון נוסף הוא הבטיחות, בעיקר אם יש ילדים, מכיוון שהכיריים מפסיקים לעבוד עם הסרת הסיר ולא נפלט חום. תראו משהו מעניין ומצחיק: אני שם ספר בין הכיריים לבין הסיר, המיים רותחים והספר אינו מתבשל…יש עוד יתרון, ניתן להפעיל את הכפתור HOLD שמאפשר לשמר חום אחיד.

לי יש חולשה לאינדוקציה, גם מבחינת נוחות העבודה וגם מבחינת תוצאות הבישול ואכן זאת העדיפות הראשונה שלי, אם כי שילוב של גז ואינדוקציה נראית לי האופציה הטובה ביותר למטבח חדש.

עקבו אחרי ערוץ האוכל

0 תגובות