צייר לי כבשה: איך לעצב כבשים מבצק סוכר?

כבשים הן כאלה: כל נושא שנלביש עליהן יהפוך למתוק או למשעשע

יש כאלה שמזמינים ממני עוגה ויודעים בדיוק מה הם רוצים: איזה צבע, מה לפסל ואיפה, איך בדיוק הכול יראה. יש את אלה שיודעים מה הנושא, אבל סומכים עליי בנושא העיצוב ונותנים לי יד חופשית לגמרי בנושא שבחרו, שזה כמובן הכי כיף, ויש גם את אלה שאין להם מושג, אפילו לא מה נושא העוגה – “תעשי מה שאת רוצה, אנחנו סומכים עלייך”! בדיוק בשבילם יש לי רשימה של נושאים שיכולים בקלות להתאים לבנים ולבנות, לילדים ולמבוגרים, נושאים שקל להתאים אותם כמעט לכולם.

כבשים הן כאלה: כל נושא שנלביש עליהן יהפוך למתוק או למשעשע: כבשה רכה וורדרדה לבריתה, כבשה עם ערימת קוביות כחולות ליום הולדת שנה, כבשה קצת מבסוטה מדי למתבגרים וכבשה שחזרה משופינג מטורף לאימא אהובה במיוחד. שלא לדבר על כבשה החובקת לב ענק למאוהבים.

הטיפ הכי חשוב שאוכל לתת לכם פה הוא סבלנות. הכנת הכבשה דורשת מספר שלבי הכנה ולא בכל שלב הדמות שניצור תזכיר את הכבשה המתוקה אליה התכוונו, אז סבלנות היא מילת המפתח. צעד, צעד וכבשה נהדרת תגיע.

נתחיל בגוף הכבשה: ניצור מבצק הסוכר חרוט לבן עלי ידי כך שנסגור צד אחד של הידיים ונגלגל הלוך ושוב, את צידו השמנמן של החרוט נדביק לעוגה, נועצים שיפוד עץ או מקל סוכריה דרך גוף הכבשה ועד לקרקעית העוגה ובעזרת קאטר קוצצים אותו כך שתיוותר שארית שיפוד באורך 1 ס”מ בערך בולטת מקצהו העליון של הגוף.

בשלב הבא מכינים את הרגליים של הכבשה. יוצרים גליל מבצק לבן, מחלקים אותו לשניים ומדביקים לגוף במעט מים. רגליים ארוכות או קצרות, שמנות או רזות, הכל אפשרי ותלוי רק בכם .

אם רוצים שהכבשה תחזיק משהו – זה הזמן ליצור אותו: לב, כדורגל, תות ענק או קאפקייק מתוק, כבר אמרתי שאתם מחליטים.
ליצור לב ללא אביזרים זה פשוט וקל- יוצרים מהבצק גליל קצר, מקפלים אותו במרכז וצובטים למטה לקבלת צורת לב, מדביקים במעט מים לגוף הכבשה, ומגליל בצק לבן נוסף יוצרים שתי ידיים האוחזות את הלב.

ליצירת הראש ניצור גליל קצר ושמנמן מבצק בצבע גוף, ונשחיל אותו על שארית השיפוד הבולטת. בעזרת קשית שתיה שנחלק לשניים לאורכה, ניצור חיוך ואף לכבשה, ובסכין ניצור את החיבור ביניהם. עדיין לא נראה כמו כבשה, נכון? חכו חכו, עוד קצת סבלנות…

נוסיף שני כדורים קטנים כעיניים, ומשתי טיפות ניצור את אזני הכבשה.

עכשיו מדביקים כדורים ורודים בקצות הרגליים, כפרסות והמון כדורים לבנים בכל מקום כצמר מתולתל ולבן! זה לוקח זמן, כי צריך להדביק כל כדור בנפרד, ואפשר גם להסתפק בהדבקה של מעט יותר כדורים באזור הראש וסביב הגפיים, ולקבל כבשה מתוקה לא פחות.

אז כבשה מפוסלת כבר יש לנו. עכשיו צריך רק אירוע מתוק וחגיגי להביא אותה אליו!

עקבו אחרי ערוץ האוכל

0 תגובות