מיש מש – מה עושים עם שעועית מש?

אז מה זה מש בעצם?

מש או שעועית מש בשמה הנוסף, היא קטנייה עשירה בחלבון שנראית ומתנהגת ממש כמו הכלאה בין עדשים לשעועית.
רובנו מכירים אותה בכלל כנבטים סיניים שניתן למצוא כמעט בכל סופר מרקט. במזרח הרחוק אפילו משתמשים בה להכנת קינוחים וגלידות, אבל היות וכנראה שלא נכין ממנה גלידה בזמן הקרוב אז בואו נתרכז במה שכן אפשר להכין איתה.

אפשר להתחיל בלהנביט אותה. קטניות מונבטות מעשירות את הערכים התזונתיים החיוביים שלהן אפילו עוד יותר ומקצרות את זמן הבישול שלהן לכשנרצה להשתמש בהן.

אז איך מנביטים?

מכסים את המש במים מהברז למשך 10- 6 שעות, לאחר מכן שוטפים את השעועית היטב מספר פעמים. בשלב הזה מניחים אותם בקערה או בתבנית עמוקה בשכבה שטוחה יחסית ועליהם מניחים נייר סופג או חיתול בד. מדי פעם מזלפים טיפה מים שילחחו את הבד. עושים את זה עד 10 שעות – כשרואים שהנבט מתחיל לפרוץ החוצה מן המש, שוטפים היטב ומבשלים. בשלב הזה אפשר גם להקפיא את המש ולשמר אותו לאורך זמן.

מיש מש – מה עושים עם שעועית מש?
שעועית מש

מה נעשה עם המש?

אופציה אחת היא אפשר לבשל בהרבה מים רותחים ביחס של 1:3 למים לפחות. אם המש מונבט, אז לבשל במשך 10 דקות ואם הוא לא אז למשך 25 דקות. מסננים ומקררים.

אופציה שנייה היא להכין מהמש סלט נהדר וקליל.

האופציה השלישית היא לבשל אותה ממש כמו אורז, כשהיחס הוא על כל 1 כוס שעועית, 2 כוסות מים או כל נוזל אחר רותח.

ולסיום מתכון קליל – מדג'רה עם מש

אני מאוד אוהב להשתמש במש כמו עדשים במג’דרה. לוקחים בצל לבן אחד גדול ופורסים אותו דק. משחימים אותו בסיר עם שמן. מוסיפים כוס אורז וחצי כוס מש מונבט. מוסיפים מלח, כפית כמון ופלפל שחור. מכסים בשלוש כוסות מים רותחים ומבשלים למשך 17 – 15 דקות לפי זמן הבישול של האורז. מכבים את האש. לאחר כ- 15 פותחים את הסיר ומפרידים בעזרת מזלג. כל מה שנשאר זה לאכול את זה עם מעט שמנת חמוצה.

כדאי לדעת שהשילוב הזה של קטניה (מש) ודגן (האורז), מוציא מהקטניה, במקרה שלנו, המש, את החלבון השלם שבה ובכך הוא מהווה תחליף לצמחונים לאכילת בשר.

עקבו אחרי ערוץ האוכל

0 תגובות