מדריך מקוצר לבשר טחון

באיזה בשר טחון מומלץ להשתמש ואיך אפשר להכין אותו לבד בבית? רפי אהרונוביץ (מר בשר) עם התשובות.

אני אוהב מאוד בשר טחון, מאחר וניתן להכין ממנו מאכלים רבים מאוד ובמחיר יחסית סביר. הוא מאפשר מגוון דרכים לאילתור למבשל.
בברנז’ה קוראים לחבילות בשר טחון המוכנות מראש ״בשר קדוש״ שכן רק אלוהים יודע מה יש בפנים. לכן תמיד עדיף לבחור בשר טחון המוכן מול עינכם מנתחי בשר איכותיים, או להכין אותו לבד בבית.
ניתן לטחון כל חלק בשר, מין המפורסמות הוא שהנרי פורד היה טוחן פילה בקר בשביל להכין לו המבורגר, אבל רצוי לטחון נתחים זולים יותר, כדי לא לפספס את היתרון הגדול שבשר טחון מעניק לנו : הכנת מתכונים טעימים וזולים.

רמת השומן של הנתח שאותו נטחן צריכה להתאים למתכון הסופי שלנו, למשל אם נשתמש בבשר להכנת בולונז, אותו מטגנים בשמן, אין צורך להשתמש בבשר שמן.

להכנת קציצות עדיף להשתמש בנתחי בשר בהם אחוז השומן הם בינוניים. למה? סורי, עדיין לא המציאו פטנט להכין קציצות עסיסיות מבשר רזה מאוד. נתחים מעולים לכך יהיו צוואר, צלעות או אונטר רייב, מכסה הצלע ו-הפלדה או כסלים.
כדי להוסיף טעם ניתן גם לערבב שני סוגי בשר או שני מיני בשר; למשל שילוב של טלה שיוסיף נופך אקזוטי למוסקה שלנו, או אם אנחנו מכינים קציצות מבושלות ברוטב או מרק, שילוב של שווארמה עוף או הודו, יוסיפו טעמים נוספים לתבשיל.אם אנחנו רוצים להרגיש את פירורי הבשר בתבשיל, נבצע טחינה גסה לנתח – למשל, אם מכינים בולונז או לשילוב בפשטידות שונות. טחינה כפולה תיתן לנו מירקם נימוח, שלרב ילדים יעדיפו.

איך לאחסן את הבשר?

אפשר לאחסן במקרר הביתי  ליום – יומיים בלבד. בכל מה שקשור למוצרים רגישים, צריך לזכור שמקרר ביתי הוא בעייתי. אין דין מקרר ביתי כדין מקרר תעשייתי, מפוקח טמפרטורה. מספיק שהילדים פותחים את הדלת שלו ל”התייעצות” ארוכה מה כדאי להוציא, בטח בעונת הקיץ וכבר הטמפרטורה שבמקרר עולה פלאים.
אפשרות אחרת היא להקפיא את הבשר הטחון מהר, בחבילות שטוחות. ככה הבשר יקפא מהר. את ההפשרה שלו אפשר לבצע במקרר, בהדרגתיות ולאט. זו גם השיטה הבריאה ביותר להפשרת כל סוגי הבשרים.

העיקר שיהיה לכם טעים.

מומלץ לקרוא גם: תכנית החלוקה: כיצד לתכנן את כמות הבשר הנדרשת לפי כמות האנשים?

עקבו אחרי ערוץ האוכל

0 תגובות

אולי יעניין אותך גם: