אומנות הכנת הסושי: איך מכינים סושי בבית?

תאספו את כל המשפחה וגם את הילדים ובואו להכין יחד סושי כמו במסעדות.

זה מאד כיף להכין סושי בבית ואם יש לכם ילדים , אני מציע לכם לשתף אותם בעשייה, כולכם תהנו מהתוצאה ומהמשחק!

המצרכים הבסיסיים שצריך הם:

קודם אורז; אורז עגול מיוחד לסושי שהיום ניתן להשיג בסופרמקטים ובמעדניות, חומץ אורז, סוכר, מלח ואם יש לכם סיר חשמלי לבישול אורז זה יותר טוב מסיר רגיל.
בנוסף צריך משחת וואסאבי מוכנה או באבקה שניתן להרטיב ולהכין לבד. הוואסאבי היא החזרת הירוקה והחריפה של היפנים,  “גארי” שזה זנגביל כבוש, אצות נורי יבשות וכמובן מחצלת וניילון נצמד כדי לגלגל את הסושי.

בשלב הבא צריך לבחור במה אתם רוצים למלא את הסושי; בנוגע לסוג הדג –  אפשר לבחור אם זה סלמון, טונה, לוקוס , אינטיאס וכל דג מים מלוחים, כשהמכנה המשותף חייב להיות הטריות המוחלטת!  אחר כך יש לבחור את הירקות: מלפפון, צנון יפני, גזר, פלפל , זוקיני וכל ירק שיהיה מעניין. כמובן שאתם יכולים גם להכין סושי צמחוני או עם בשרים או פירות ים אם אינכם אוכלים כשר.

כדי לגלגל סושי טוב, ראשית, חייבים לבשל את האורז בצורה מושלמת. יש להוציאו מהסיר בעזרת כף עץ או כף פלסטיק, ולהוסיף לו את חומץ האורז יחד עם הסוכר והמלח. רצוי לעשות זאת בכלי עץ או קערה. אחר כך יש לכסות מחלצת עם נייר נצמד ולהניח את האצה עליה. אני גם אוהב בשלב הזה למרוח רצועה קטנה של וואסאבי, לפזר ולהדביק את האורז עד כ – 1 ס”מ מהקצוות ואז להוסיף ולסדר את פרוסות הדג והירקות. לאחר מכן מגלגלים ומהדקים את הרול, וזהו,  הסושי מוכן.

את הרול יש לחתוך לשש יחידות ולהגיש עם קערית רוטב סויה , וואסאבי וג’ינג’ר מוחמץ.

מומלץ לקרוא גם:

איך מכינים צ’יפס עגול (פום סופלה)?

דג על המלח: אפיית דגים ובשר עם מלח בתנור

עקבו אחרי ערוץ האוכל

0 תגובות

אולי יעניין אותך גם: