פריקי: נפלאות החיטה הירוקה

בואו לגלות את נפלאות החיטה הירוקה – איך מכינים אותה ואיך לבשל אותה.

פריקי או פריקה היא חיטה ירוקה מעושנת. חיטה רגילה לחלוטין שמלוקטת טרם זמנה, בין חודש לחודשיים, ואז עוברת תהליך של שריפה מעל מדורות. השריפה הזאת מעניקה לה טעם אגוזי ומעושן ועוזרת מאוד בתהליך הפרדת הפריקי מהסובין עצמו.

אחרי שכיבינו את האש, מתחילים להפריד את החיטה מהשיבולים בתהליך סינון ארוך ודי מייגע. האופציה הפשוטה הנוספת היא פשוט ללכת לשוק לוינסקי ולקנות אותה.
אחרי כל זה מתקבל הפריקי, כשהוא טרי צבעו ירוק עדין והבישול הוא קצר יותר. קשה מאוד להשיג את הפריקי הטרי כי הוא זמין לתקופה מאוד קצרה. לכן רובנו משתמשים בפריקי מיובש. אותו פריקי ירוק שעובר תהליך ייבוש וכך הוא זמין לאורך כל השנה.
הפריקי יכולה להגיע שלמה, גרוסה גס וגרוסה דק והבישול יהיה בהתאם לגודלו. לפריקי יש ערכים תזונתיים גבוהים. היא עשירה בחלבונים, ויטמנים, מינרלים.

אז איך מבשלים אותה?

את הפריקי השלמה משרים ללילה, מסננים ומבשלים במים רותחים כמו פסטה כשעתיים. מכאן אפשר לקחת את זה לכל כיוון שנרצה. אפשר להכין מזה סלט לימוני עם עשבי תיבול, עגבניות, שמן זית איכותי, מלח ופלפל. אפשר להכין ממנו ריזוטו. פשוט להמשיך את תהליך הבישול במחבת או סיר רחב עם מעט מים רותחים או ציר חם, פרמזן פטרוזיליה ומעט חמאה ושמנת בסוף.

מומלץ לקרוא גם:

מרק חיטה טוסקני של אבי ביטון

עקבו אחרי ערוץ האוכל

0 תגובות

אולי יעניין אותך גם: