מתכוני הסבתות הטובים ביותר בפרויקט חדש מבית ערוץ האוכל

ערוץ האוכל מרים את הכפפה ויוצא למסע שמטרתו לאתר את הסבתות שמבשלות מתכונים שעברו מדור לדור והפכו לשחקנים מרכזיים המרכיבים את הפסיפס העשיר של המטבח הישראלי. הכירו את "פרויקט סבתא" – מתכונים שחייבים להנציח.

מערכת
24.11.2021

למרות ההתפתחות הקולינרית, מסעדות הגורמה ומטבחי הפיוז'ן, יעידו רבים וטובים שהאוכל האהוב עליהם, הוא דווקא האוכל הביתי של סבתא, זה שהם גדלו עליו.

לפעמים, ביום סגריר או כשנופלת עליכם הרוח, יש את הרגע הזה, בו חשקה נפשכם בקניידעלך או בקובה סלק של סבתא, במקום לעשות עוד הזמנה ב"וולט".

פרויקט סבתא
"פרויקט סבתא" עם תמרה אהרוני.

מה עושים?

במקרה הטוב, מתקשרים אליה ומזמינים את עצמכם לארוחה, במקרה אחר מתקשרים לבקש את המתכון על מנת לנסות לשחזר את הקסם ובמקרה הרע, כבר אין ממי לבקש.

העניין הוא שגם אם סבתא עוד בחיים, וגם אם הרמתם לה טלפון, היא לא תמיד תדע להסביר ולתת הוראות והנחיות.

אנחנו מניחים שלא פעם שמעתם את המשפטים האלמותיים " אין לי את זה כתוב", "אני לא יודעת כמויות", "אני עושה לפי העין" וכמובן שכל המתכון בראש שלהן, לצד אינספור טעמים וחוויות שהרכיבו את המתכונים. 

הרעיון שעומד מאחורי "פרויקט סבתא" הוא למעשה להנציח את אופן ההכנה ולדייק את הכמויות שעומדות מאחורי סוד ההצלחה של המתכונים, כדי שבעתיד בעזרת התיעוד המדוקדק, גם את תצליחו לחקות יד של סבתא.

צילום: ענת פייזר.

בפרויקט מיוחד, נוסטלגי ומרגש, הוחלט בערוץ האוכל לאתר כ – 20 סבתות מוכשרות במיוחד, כאלה שאי אפשר לקיים ארוחת שישי מבלי שהמנות שלהן מככבות על השולחן, לצלם ולתעד את אופן ההכנה, טכניקות הבישול והקסם שעובר מדור לדור, לעיתים כבר עשרות רבות של שנים.

בפרויקט תוכלו למצוא מתכוני עדות קלאסיים ונוסטלגיים לפי שיטות בישול מסורתיות, טיפים, טכניקות וסודות שהופכים את המתכון להרבה יותר מעוד מנה על השולחן.

את הפרויקט תוביל תמרה אהרוני, הבלוגרית והמתכונאית, שתפגוש את הסבתות, תחקור אותן ותכיר לעומק את שורשי המתכונים שיכינו שיאוגדו לספר מתכונים דיגיטלי, שמכיל גם לא מעט פיסות חיים מרגשות שמוסיפות טעם לכל מנה ומנה.

חושבים שסבתא שלכם חייבת לקחת חלק בפרויקט? מכירים סבתא כזו בעצמכם? סבתא, אולי זו את?

היכנסו ללינק ושלחו לנו פרטים.

צילום: ענת פייס

עקבו אחרי ערוץ האוכל

0 תגובות

אולי יעניין אותך גם: